ساخت ابزار هوشمند برای حفظ سلامت ماهیان آکواریومی

StayrAI یک سیستم تغییر خودکار آب برای دارندگان آکواریوم ساخته است تا این کار را منظم و تخصصی برای افراد انجام دهد.

به گزارش تکناک، تعویض منظم آب برای سلامت ماهی های آکواریومی ضروری است، اما گاهی اوقات این وظیفه فراموش میشود. بعلاوه تعیین مقدار آب و تعداد دفعات تعویض آب ممکن است دشوار باشد. اینجاست که سیستم خودکار StayrAI Rein وارد می شود.در حال حاضر یک کمپین کیک استارتر برای سیستمی با نام StayrAI Rein توسط استارتاپ آلمانی StayrAI ساخته شده است.

در قلب این سیستم، دستگاه اصلی Rein قرار دارد rein) به معنای خالص آلمانی است(. دستگاه در کنار آکواریوم قرار میگیرد و به دو پمپ، دو سنسور نوری، دو سنسور دما و یک سه راهی برق متصل است. این سه راهی دو هیتر ثانویه را نیز تغذیه می کند.

با استفاده از یک برنامه تلفن همراه iOS/Android، کاربران با ارائه اطلاعاتی مانند حجم آکواریوم خود، نوع سیستم فیلتراسیونی که استفاده می‌کند، به علاوه مقدار و نوع ماهی (یا سایر موجودات آبزی) موجود در آن، شروع به کار می‌کنند.

سپس یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی تعیین می کند که چه مقدار آب باید جایگزین شود، بعلاوه برای خود برنامه، تعویض خودکار آب تنظیم می کند تا از آن پیروی کند. گفتنی است، کاربران همچنین می توانند بر اساس تخصص خود در نگهداری ماهی، در یک برنامه زمانی سفارشی برنامه ریزی کنند. آنها همچنین می توانند در صورت نیاز هر زمان که بخواهند تغییر آب بدون برنامه را به صورت دستی آغاز کنند.

Rein از یکی از دو پمپ برای خارج کردن آب از آکواریوم استفاده می کند، که یا مستقیماً به زهکشی یا به یک ظرف جداگانه برای تخلیه می رود. پمپ دیگر برای بیرون کشیدن آب تمیز دکلره از مخزن مجاور و به داخل آکواریوم استفاده می شود. بنابراین کاربران باید به طور منظم آن مخزن را پر کنند.

دو سنسور نور و دما، یکی از هر کدام در آکواریوم و مخزن قرار دارند، سطح آب و دما را در هر دو کنترل می کنند. دو هیتر به طور مستقل (از طریق سه راهی برق) کنترل می شوند تا اطمینان حاصل شود که آب تمیز ورودی با دمای آب موجود در آکواریوم برابر است.

با فرض اینکه StayrAI Rein به تولید برسد، به مبلغ 799 یورو پیش فروش خواهد شد اما قیمت خرده فروشی پیش بینی شده 1600 یورو است. یک مدل Lite با مشخصات پایین‌تر نیز با قیمت پیش فروش 399 یورو در دسترس است که باید با قیمت 1000 یورو به فروش برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.