حسگر پیشرفته 50 مگاپیکسلی ISOCELL GNK سامسونگ رونمایی شد

سامسونگ رسماً حسگر 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK جدید خود را پرده‌بر‌داری کرد. این ماژول دوربین جدید قابلیت‌های پیشرفته‌ی بسیاری به‌ارمغان می‌آورد.

به‌گزارش تک‌ناک، حسگر 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK سامسونگ که به‌تازگی معرفی شده است، از قابلیت‌های پیشرفته‌ای بهره می‌برد. برخی از مشخصات حسگر 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK مشابه حسگر 50‌مگاپیکسلی ISOCELL GN1 است.

گیزچاینا می‌نویسد که اندازه‌ی حسگر جدید 1/1.3 اینچ است و پیکسل‌های 1.12 میکرومتری ارائه می‌دهد؛ اما حتی با مشخصات مشابه، حسگر جدید می‌تواند عملکرد بهتری از حسگر قبلی ارائه کند. برای ارائه‌ی این امکان، سامسونگ از فناوری‌های هوشمند مختلف در سنسور 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK استفاده می‌کند.

به‌عنوان مثال، سنسور جدید سامسونگ (Samsung : South Korean multinational conglomerate) به فوکوس خودکار Dual Pixel Pro مجهز است. با زمان فوکوس بهبود‌یافته، این فناوری اطمینان می‌دهد که اشیای در حال حرکت در تصاویر گرفته‌شده به‌طور واضح نمایش داده شوند.

حسگر پیشرفته 50 مگاپیکسلی ISOCELL GNK سامسونگ رونمایی شد

علاوه‌بر‌این، حسگر 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK تصاویری با دامنه‌ی دینامیکی تا 120 دسی‌بل را می‌تواند ضبط کند. این حسگر جدید در سه حالت ISO کار می‌کند تا به این دامنه‌ی دینامیکی وسیع دست یابد. این قاعده به کاهش نشانه‌های مصنوعی حرکتی در تصاویر نیز کمک می‌کند.

قاعده‌ی یادشده برای کسانی کاربردی خواهد بود که تمایل دارند از حالت حرفه‌ای برای بهره‌برداری حداکثری از عکس‌ها استفاده کنند. حسگر 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK سامسونگ می‌تواند تصاویر RAW را با عمق رنگ 14 بیت ضبط کند.

حسگر پیشرفته 50 مگاپیکسلی ISOCELL GNK سامسونگ رونمایی شد

درزمینه‌ی فیلم‌برداری، حسگر جدید سامسونگ می‌تواند ویدئوهای 8K با فریم‌ریت 30FPS و ویدئو‌های FHD و HDR را با فریم‌ریت 240FPS ضبط کند. سامسونگ هنوز اعلام نکرده است که کدام دستگاه‌ها اولین‌بار با حسگر 50مگاپیکسلی ISOCELL GNK روانه‌ی بازار خواهند شد؛ اما دستگاه‌های مجهز به این حسگر به‌احتمال فراوان از ابتدای سال آینده به بازار عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.