افزایش سرمایه‌گذاری سامسونگ روی پردازنده‌های گرافیکی داخلی

افزایش سرمایه‌گذاری سامسونگ روی پردازنده‌های گرافیکی داخلی

سامسونگ با هدف کاهش وابستگی به AMD برای تأمین GPU تراشه‌های اگزینوس، در حال بررسی تولید پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی خود است.

به‌گزارش تک‌ناک، سامسونگ در حال حرکت به‌سمت سرمایه‌گذاری کلان در حوزه‌ی پردازنده‌های گرافیکی است؛ چرا‌که این شرکت به‌دنبال تثبیت موقعیت خود به‌عنوان رهبر چشم صنعت هوش مصنوعی است.

رسانه‌ی کره‌ای Naver گزارش می‌دهد که سامسونگ به صنعت پردازنده‌های گرافیکی دوخته است؛ زیرا این شرکت قصد دارد در این بخش خودکفا شود.

wccftech می‌نویسد که پیشنهاد سرمایه‌گذاری روی بخش ساخت پردازنده‌های گرافیکی داخلی چند ماه پیش در جلسه‌ی هیئت‌مدیره به مدیران ارشد این شرکت ارائه شده است. در این جلسه، افرادی مانند هان جونگ‌هی، رئیس بخش تجربه‌ی دستگاه (DX)، به‌همراه رؤسای بخش‌های مرتبط حضور داشتند. به‌نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد حضور خود را در عرصه‌ی پردازش گرافیکی تقویت کند؛ اما این سرمایه‌گذاری ممکن است صرف دلیلی نشود که همه فکر می‌کنیم.

در‌حال‌حاضر، بخش System LSI سامسونگ مسئول ساخت پردازنده‌های گرافیکی این شرکت برای تراشه‌های اگزینوس است که از معماری RDNA شرکت AMD استفاده می‌کنند. غول فناوری کره‌ای هنوز راه‌حلی داخلی ارائه نکرده است؛ بنابراین، ایده‌ی کار روی پردازنده‌ی گرافیکی ساخت خود در اینجا توجیه‌پذیر است.

بااین‌حال، گزارش‌ها حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری سامسونگ تلاشی برای ارتقای خدمات نیمه‌رساناهای این شرکت است؛ زیرا قصد دارد از پردازنده‌های گرافیکی خود برای زیرساخت داخلی به‌جای فروش آن‌ها در بازار استفاده و خود را به‌عنوان رقیب سرسخت انویدیا در بخش هوش مصنوعی معرفی کند؛ چرا‌که هر دو شرکت می‌خواهند تا سال ۲۰۳۰ اولین کارخانه‌ی نیمه‌سازه‌ساز خودکار جهان را توسعه دهند.

با افزایش پیچیدگی‌ها، سرمایه‌گذاری سامسونگ روی پردازنده‌های گرافیکی با‌توجه‌به سرعت رشد صنعت نیمه‌رساناها مطمئناً به بهبود زیرساخت‌ها برای استفاده‌ی قدرتمندتر از داده‌ها منجر خواهد شد. این نشان می‌دهد که اهداف «محاسباتی هوش مصنوعی» سامسونگ برای آینده و تعهد این شرکت برای قراردادن خود به‌عنوان رهبر بازارهای هوش مصنوعی است.

سامسونگ پیش‌تر لیتوگرافی‌های انقلابی SF2Z و SF4U را نیز معرفی کرده بود. این نشان می‌دهد که غول فناوری کره‌ای واقعاً هوش مصنوعی را به‌عنوان جزو جدایی‌ناپذیر پیشرفت خود در بازار می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram