سامسونگ حلقه هوشمند گلکسی رینگ را رسماً معرفی کرد

 سامسونگ حلقه هوشمند گلکسی رینگ را رسماً معرفی کرد

گلکسی رینگ سامسونگ با سنسورهای مختلف برای پایش خواب، سنجش ضربان قلب، ردیابی چرخه‌ی قاعدگی، پایش سلامتی و تناسب‌اندام و عمر باتری حداکثر ۷روزه معرفی شد.

به‌گزارش تک‌ناک، سامسونگ در رویداد آنپکد ماه ژانویه، با معرفی گلکسی رینگ ثابت کرد که هنوز‌هم می‌تواند با محصولات غیرمنتظره ما را شگفت‌زده کند. این معرفی کوتاه به‌عنوان تأییدیه‌ای مهم برای قالب جدید پوشیدنی‌ها تلقی شد. بازار حلقه هوشمند تاکنون زیر سلطه‌ی شرکت Oura قرار داشته است. نام شرکت Oura به میان آمد، شاید برایتان جالب باشد که حلقه هوشمند Oura به تشخیص افسردگی کمک می‌ کند.

سامسونگ با معرفی گلکسی رینگ در رویداد گلکسی آنپکد پاریس که با دیگر تلاش‌هایش در حوزه‌ی سلامتی همخوانی دارد، عملاً از اپل و گوگل و شرکت‌های مشابه پیشی گرفته است. پیش‌فروش این محصول از امروز و با قیمت ۳۹۹ دلار آغاز می‌شود.

حلقه هوشمند گلکسی رینگ سامسونگ

به‌نقل از تک‌کرانچ، ابعاد کوچک‌تر حلقه (به‌عنوان محدودیت ناشی از فرم‌فاکتور) و فقدان نمایشگر، رویکردی غیرفعال‌تر را در‌زمینه‌ی ردیابی اطلاعات سلامتی طلب می‌کند. سامسونگ با اتکا به عمر باتری حداکثر ۷روزه گلکسی رینگ، آن را «مانیتورینگ سلامت شبانه‌روزی» معرفی می‌کند. جالب است که این دقیقاً همان مدتی است که شرکت Oura برای حلقه‌ی خود اعلام کرده است.

کیس شارژ گلکسی رینگ

گلکسی رینگ با ردیابی خواب که منفعل‌ترین جنبه‌ی پایش سلامتی است، کار خود را آغاز می‌کند. این دستگاه بر‌اساس معیارهای مختلف ازجمله حرکت و ضربان قلب و سرعت تنفس، «امتیاز» خواب را ارائه می‌دهد. همچنین بر‌اساس دمای پوست کاربر در هنگام خواب، ردیابی چرخه را انجام می‌دهد. ابعاد کوچک محصول باعث می‌شود تا در‌مقایسه‌با ساعت‌های هوشمند، مزاحمت کمتری برای خواب داشته باشد.

سامسونگ در گلکسی رینگ از هوش مصنوعی گلکسی (Galaxy AI) نیز استفاده کرده است. این هوش مصنوعی با جمع‌آوری داده‌های مختلف از‌جمله خواب، فعالیت، ضربان قلب در زمان خواب و نوسان‌های ضربان قلب در زمان خواب، مجموعه‌ای از بینش‌های جامع و تشویق‌های انگیزشی را ارائه می‌کند.

نکته‌ی بسیار جالب این است که تمام ویژگی‌های ذکر‌شده بدون نیاز به اشتراک پولی در‌دسترس هستند. تضمینی وجود ندارد که سامسونگ درنهایت به‌سمت مدل اشتراکی نرود؛ اما درحال‌حاضر، این قطعاً امتیازی مهم درمقایسه‌با هزینه‌ی اشتراک ماهانه ۶ دلاری در حلقه‌ی هوشمند Oura است. گلکسی رینگ سامسونگ از ۲۴ جولای (۳ مرداد) عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram