نگاهی به طراحی Surface Duo 3، گوشی کنارگذاشته‌شده مایکروسافت

نگاهی به طراحی Surface Duo 3، گوشی کنارگذاشته‌شده مایکروسافت

اخیراً اسناد گواهی ثبت اختراع (پتنت) جدیدی منتشر شده است که ممکن است نشان دهد نسخه‌ی کنارگذاشته‌شده‌ی Surface Duo 3 مایکروسافت چه شکلی بوده است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت با سری گوشی‌های تاشو Surface Duo تلاش کرد تا گوشی هوشمند مبتنی‌بر اندروید روانه‌ی بازار کند. اولین Surface Duo در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و اکنون دیگر به‌طور رسمی پشتیبانی نمی‌شود. دومین مدل، یعنی Surface Duo 2، نیز در سال ۲۰۲۱ عرضه شد.

به‌نقل از نئووین، این دو گوشی به‌جای داشتن صفحه‌ی تاشو مانند محصولات شرکت‌های دیگر مثل سامسونگ و موتورولا، از دو صفحه‌ی جداگانه بهره می‌بردند که با یک لولا به‌هم متصل می‌شدند. با‌این‌حال، هیچ‌کدام از گوشی‌های Surface Duo موفقیت تجاری به‌دست نیاوردند و طبق گزارش‌ها، مایکروسافت برنامه‌های ساخت Surface Duo 3 را لغو کرد.

به‌جای آن، گزارش‌های تأیید‌نشده‌ای وجود داشت که مایکروسافت می‌خواست گوشی اندرویدی با صفحه‌ی تاشو سنتی‌تر عرضه کند. بااین‌همه طبق گزارش‌ها، تعدیل‌های کلی در بخش سخت‌افزار شرکت در بهار ۲۰۲۳، باعث کنار‌گذاشته‌شدن برنامه‌های ساخت آن گوشی تاشو سنتی شد.

گوشی مایکروسافت

حالا پتنت جدیدی از مایکروسافت ممکن است نشان دهد که آن گوشی چه شکلی می‌توانست داشته باشد. این پتنت با شماره‌ی ۲۰۲۴۰۲۰۱۷۳۴ در ۲۰ ژوئن در وب‌سایت اداره‌ی ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا (ازطریق Patently Apple) ثبت شده است. این پتنت رسماً با عنوان «پایه‌‌ی نگه‌دارنده (Kickstand) برای بازکردن دستگاه محاسباتی تاشو» ثبت شده است.

با‌این‌حال، طبق گفته‌ی ویندوز سنترال و بر‌اساس منابع ناشناس در مایکروسافت، این ثبت اختراع طراحی گوشی تاشو Surface Duo کنارگذاشته‌شده را نشان می‌دهد. نمای پشتی گوشی، سه دوربین در گوشه‌ی بالایی سمت چپ صفحه را به‌نمایش می‌گذارد.

گوشی مایکروسافت 1

یکی دیگر از تصاویر منتشرشده از این پتنت گوشی را در حالت باز‌شده از پشت نشان می‌دهد که به‌نظر می‌رسد دوربینی جداگانه برای بخش دیگر گوشی داشته است که احتمالاً در حالت تاشده، صفحه‌ی جلویی گوشی به‌حساب می‌آمد.

همچنین، این تصویر پایه‌‌ی نگه‌دارنده‌ی مغناطیسی را نشان می‌دهد که می‌توانست در حالت بازشده‌ی گوشی در پشت آن قرار گیرد تا افراد بتوانند بدون نیاز به دست، محتوا را مشاهده کنند. ویندوز سنترال گزارش می‌دهد که مایکروسافت قصد داشت دکمه‌ی پاور را به‌گونه‌ای طراحی کند که بتوان از آن برای بازکردن گوشی نیز استفاده کرد.

با‌توجه‌به تعدیل‌های مایکروسافت در بخش محصولات سخت‌افزاری تحت پلتفرم‌های PC و اندروید، به‌نظر می‌رسد که تا مدت‌ها و شاید حتی هرگز، شاهد عرضه‌ی گوشی اندرویدی دیگری از این شرکت نباشیم. این گواهی ثبت اختراع نگاهی گذرا به آنچه می‌توانست آینده‌ی تلاش‌های مایکروسافت در حوزه‌ی گوشی‌های اندرویدی باشد، به ما می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram