این ابزار هوشمند مراقب گیاهان آپارتمانی شما است

این ابزار هوشمند مراقب گیاهان آپارتمانی شما است

ابزار هوشمند مراقبت از گیاهان SmartyPlants که به تازگی در Kickstarter عرضه شده است، به کاربران کمک می‌کند تا گیاهان خانگی خود را زنده و سالم نگه دارند.

به گزارش تکناک، این دستگاه با سنسورهای هوشمند نور، رطوبت، دما، رطوبت خاک و مواد مغذی خاک گلدان را پایش کرده و داده‌ها را به یک اپلیکیشن گوشی هوشمند کاربران ارسال می‌کند. این برنامه به کاربران اطلاع می‌دهد که گیاهان چه نیازهایی دارند و همچنین با سیستم‌های هوشمند خانگی یکپارچه می‌شود.

گیاهان آپارتمانی مورد علاقۀ بسیاری از افراد است، که بیشتر ما دربارۀ چگونگی نگهداری و مراقبت درست از آنها اطلاعی نداریم. امّا یک ابزار هوشمند کوچک قرار است به ما در این زمینه کمک کند، که با آن مرگ گیاهان آپارتمانی غیرممکن خواهد بود.

تخمین زده می‌شود که بزرگسالان آمریکایی سالانه حدود 190 میلیون گیاه آپارتمانی را از بین می‌برند و همین آمار کافی است تا بسیاری از مردم این سرگرمی را به‌طور کامل کنار بگذارند.

هدف ابزار هوشمند SmartyPlants، تغییر این رویه است. این دستگاه مجهز به یک سری حسگر هوشمند می‌باشد، که فقط برای گیاهان آپارتمانی طراحی شده‌اند و کنترل نور، رطوبت، دما، همچنین مواد مغذی خاک را برعهده دارد. این ابزار، اطلاعات را به یک برنامه در تلفن هوشمند ارسال می‌کند.ابزار هوشمند SmartyPlants به شما کمک می‌کند به یک باغبان متخصص شوید

بن بیورز، بنیانگذار و مدیر عامل SmartyPlants گفت: تمرکز این ابزار در زمینۀ کمک به 48 درصد از صاحبان گیاهان آپارتمانی است، که در مدت 18 سال گذشته به‌طور تصادفی پنج گیاه یا حتی بیشتر را از بین برده‌اند. ما می‌دانیم که مراقبت و نگهداری از گیاهان آپارتمانی در چه حد دشوار است و شما را قضاوت نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد:

ما می‌خواهیم شما بدون استرس از گیاهان خود لذت ببرید و با فناوری جدید خود می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که از گیاهان مراقبت می‌شود.

یک استارت‌آپ لندنی، ابزار SmartyPlants را در کیک‌استارتر (Kickstarter) راه‌اندازی کرد و توانست خیلی سریع مخاطبان خود را پیدا کند و به بیش از 10 برابر هدف معیار خود یعنی 5000 پوند (6315 دلار آمریکا) دست یابد. در مدت چهار روز، این کمپین بیش از 500 حامی پیدا کرد که همین موضوع نشان می‌دهد افراد زیادی به دنبال داشتن گیاهان سالم هستند.

حسگری که در خاک گیاه قرار دارد به شما اطلاعاتی از قبیل اینکه آیا بیش از حد آبیاری می‌کنید، یا نور کافی وجود ندارد را می‌دهد. این حسگر با تجزیه و تحلیل اتاق، می‌تواند انواع گیاهانی را که به بهترین وجه با محیط سازگار هستند به شما توصیه کند. این دستگاه مجهز به سیستم خان هوشمند است، بنابراین می‌توانید حتی سیستم‌های آبیاری خودکار را از طریق Wifi راه‌اندازی کنید.

این دستگاه قادر است تاریخچه‌ای از مشکلات مربوط به هر گیاهی را حفظ کند و به شما امکان می‌دهد رشد گیاه خود را از طریق تجزیه و تحلیل تصاویر هوش مصنوعی دنبال کنید. این ابزار برای نیازهای هر گیاه خاص نیز شخصی‌سازی شده است و طیف کامل شاخ و برگ‌های داخلی را پوشش می‌دهد.

ابزار هوشمند مراقبت از گیاهان SmartyPlants که به تازگی در Kickstarter عرضه شده است، به کاربران کمک می‌کند تا گیاهان خانگی خود را زنده و سالم نگه دارند.

همچنین برنامۀ این دستگاه بر روی تلفن هوشمند شما نصب می‌شود و این امکان را می‌دهد که برای گیاهان خود نام انتخاب کنید. برای مثال اگر گل شما که نامش را بنفشه گذاشته‌اید، به آب نیاز داشته باشد، اعلان‌هایی با عنوان «بنفشه به آب نیاز دارد»، دریافت خواهید کرد.

پس از راه‌اندازی، SmartyPlants بینش‌ها و آموخته‌های قابل درکی را ارسال می‌کند و اگر مشکلی رخ بدهد، اعلان‌هایی را برای شما می‌فرستد تا قبل از اینکه خیلی دیر شود، گیاه خود را نجات دهید. همچنین این دستگاه علاوه بر اندازه‌گیری شدت نور، به طیف نور نگاه می‌کند تا فتوسنتز را به حداکثر برساند.

انرژی این دستگاه توسط یک باتری قابل شارژ تأمین می‌شود، که قبل از نیاز به شارژ مجدد، حدود شش ماه عمر می‌کند و برنامۀ آن با دستگاه‌های اندروید و iOS  سازگار است.

تنها کاری که این ابزار هوشمند نمی‌تواند انجام دهد محافظت از گیاهان آپارتمانی شما در برابر حیوانات خانگی است.

قیمت یک عدد حسگر با 15 درصد تخفیف 34 پوند یا حدود 43 دلار است و یک بستۀ 20 عددی از این حسگرها 479 پوند یا 605 دلار قیمت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram