افزایش قیمت گوشی های پرچم‌دار مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۴

افزایش قیمت گوشی های پرچم‌دار مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۴

گوشی‌های پرچم‌دار مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۴، از باتری‌های سیلیکونی و رم‌های LPDDR5T استفاده خواهند کرد که در‌نتیجه‌، قیمت آن‌ها را افزایش خواهد داد.

به‌گزارش تک‌ناک، احتمالاً یکی از دلایل گرانی اسنپدراگون ۸ نسل ۴ درمقایسه‌با اسنپدراگون ۸ نسل ۳، استفاده‌ی کوالکام از هسته‌های اختصاصی اوریون (Oryon) است که پیش‌تر به آن اشارهشده بود. بااین‌حال، دلایل دیگری هم برای افزایش قیمت گوشی‌های پرچم‌دار آینده وجود دارد که یکی از افشاگران به آن اشاره کرده است. طبق گفته‌های او، استفاده از فناوری‌های جدیدتر مثل باتری‌های سیلیکونی و پشتیبانی از رم‌های پرسرعت‌تر، باعث افزایش قیمت گوشی‌ها خواهد شد.

Wccftech می‌نویسد که یکی از افشاگران خوش‌نام، دیجیتال چت استیشن (Digital Chat Station)، در شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو اشاره کرده است که احتمالاً فقط گوشی‌های پرچم‌دار مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۴ از فناوری‌های پیشرفته‌تر مانند باتری‌های سیلیکونی و پشتیبانی از رم‌های LPDDR5T بهره‌مند خواهند شد. همچنین، او بیان می‌کند که گوشی‌های هوشمند معمولی احتمالاً با ارتقاهای متداولی مانند حسگر اثر‌انگشت اولتراسونیک و رم‌های LPDDR5X عرضه شوند.

شایان ذکر است که پیش‌تر پردازنده‌هایی مانند اسنپدراگون ۸ نسل ۳ با رم‌های LPDDR5T آزمایش شده‌اند و حتی تراشه‌ی دیمنسیتی ۹۳۰۰ پلاس مدیاتک هم بدون نیاز به هیچ‌گونه تغییری، از این استاندارد پشتیبانی می‌کند. شرکت SK hynix هم نسخه‌ی خودش از رم LPDDR5T با سرعت 9600 مگابیت‌بر‌ثانیه را معرفی کرده است.

با اینکه این تکنولوژی در‌دسترس است، دلیل اینکه رم LPDDR5T را در پرچم‌داران اسنپدراگون ۸ نسل ۴ و نه نسل فعلی می‌بینیم، احتمالاً به‌دلیل میزان کمتر استفاده از این تکنولوژی در نسل فعلی است که باعث افزایش قیمت تمام‌شده‌ی دستگاه می‌شود.

درمقابل، باتری‌های سیلیکونی را نیز کم‌کم در گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خواهیم دید. این تکنولوژی به سازندگان گوشی اجازه می‌دهد تا ظرفیت باتری را بدون افزایش ضخامت آن، افزایش دهند. طبیعتاً استفاده از باتری‌های سیلیکونی و رم LPDDR5T در پرچم‌داران مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۴، باعث افزایش درخورتوجه قیمت آن‌ها خواهد شد.

همان‌طور‌که دیجیتال چت استیشن قبلاً اشاره کرده بود، این تراشه‌ی جدید گران‌قیمت خواهد بود و شرکای سازنده‌ی گوشی‌های کوالکام باید به‌‌دقت درباره‌ی پیکربندی کلی محصولات خود برای حفظ قیمت رقابتی فکر کنند. هنوز مشخص نیست که پرچم‌داران کدام‌یک از شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند قرار است پردازنده‌ی قدرتمند آینده‌ی کوالکام استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram