اسنپدراگون 8s نسل 3 در گوشی هوشمند ریلمی مشاهده شد

نسخه‌ای ضعیف‌شده از پردازنده اسنپدراگون 8s نسل 3 تقریباً نصف عملکرد نسخه قدرتمندتر خود را ارائه می‌دهد. از این پردازنده در گوشی ریلمی استفاده خواهد شد.

به‌گزارش تک‌ناک، پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 کوالکام تأثیر شگرفی بر دنیای موبایل گذاشته است؛ زیرا یکی از بهترین چیپست‌هایی است که روی گوشی‌های هوشمند دیده‌ایم.

بااین‌حال، اطلاعات جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد ممکن است نسخه‌ای ضعیف‌تر از این پرچم‌دار قدرتمند عرضه شود. این چیپست جدید اسنپدراگون 8s نسل 3 نام دارد و به‌تازگی در بنچمارک گیک بنچ ظاهر شده است.

به‌نقل از wccftech، به‌نظر می‌رسد پردازنده اسنپدراگون 8s نسل 3 در یکی از گوشی‌های هوشمند ریلمی به‌کار گرفته شده است که چندان هم جای تعجب ندارد؛ زیرا این شرکت به ساخت گوشی‌های هوشمند مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت معروف است. بنابراین، منطقی است که ریلمی برای کاهش هزینه دستگاه از نسخه ضعیف‌تر این پردازنده استفاده کند.

در فهرست بالا، مشاهده می‌کنید که عملکرد اسنپدراگون 8s نسل 3 در‌مقایسه‌با برادر بزرگ‌ترش، ضعیف‌تر است. برادر بزرگ‌تر این پردازنده در آزمایش‌های تک‌هسته‌ای امتیاز ۲,۳۲۹ و در آزمایش‌های چند‌هسته‌ای امتیاز ۷,۵۰۱ را کسب کرده است. بنابراین، عملکرد این چیپست تقریباً نصف برادر بزرگ‌ترش. البته به‌نظر می‌رسد این گوشی هنوز کاملاً آماده نیست و احتمالاً امتیازات نهایی بهبود خواهند یافت.

تفاوت دیگری که در ااسنپدراگون 8s نسل 3 به‌چشم می‌خورد، پردازنده گرافیکی آن است. به‌نظر می‌رسد این پردازنده از آدرنو 735 استفاده می‌کند؛ در‌حالی‌که نسخه قدرتمندتر آن از آدرنو 750 بهره می‌برد. همچنین، سرعت این پردازنده کمتر است و به 3.01 گیگاهرتز می‌رسد. در‌نهایت، پیکربندی هسته‌های آن نیز متفاوت و 1+3+4 است؛ درحالی‌که نسخه قوی‌تر از چیدمان 1+5+2 استفاده می‌کند.

هنوز مشخص نیست که آیا این واقعاً نسخه ضعیف‌شده‌ای از اسنپدراگون 8 نسل 3 است که با نام 8s نسل 3 شناخته می‌شود یا چیپست دیگری است؛ اما بسیار مشتاقیم ببینیم کوالکام با این چیپست چه عملکردی از خود نشان می‌دهد و آن را چگونه در بازار عرضه می‌کند. همچنین، جالب خواهد بود که ببینیم قیمت این گوشی جدید ریلمی در‌مقایسه‌با سایر دستگاه‌های موجود در بازار با مشخصات مشابه چقدر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.