رقابت تنگاتنگ سرفیس لپ تاپ ۷ با مک‌بوک M3 در آزمون عمر باتری

رقابت تنگاتنگ سرفیس لپ تاپ ۷ با مک‌بوک M3 در آزمون عمر باتری

سرفیس لپ تاپ 7 که از پردازنده‌های اسنپدراگون X پلاس و X الیت بهره می‌برد، در‌زمینه‌ی بهره‌وری باتری رقیب سرسخت مک‌بوک‌ M3 اپل به‌حساب می‌آید.

به‌گزارش تک‌ناک، چند تولید‌کننده‌ی کامپیوتر اخیراً لپ‌تاپ‌های جدید خود را با پردازنده‌های اسنپدراگون X الیت و X پلاس کوالکام معرفی کرده‌اند. این تراشه‌ها با شعار عمر باتری عالی معرفی شده‌اند و حالا شاهد رقابت لپ‌تاپ‌های سری سرفیس مجهز به اسنپدراگون X با مک‌بوک‌های جدید هستیم که نتایج جالبی به همراه داشته است.

سرفیس 7

گیزموچاینا می‌نویسد که در آزمون عمر باتری و کارایی می‌توانیم عملکرد واقعی تراشه‌های اسنپدراگون جدید را درک کنیم. این آزمون شامل کد‌نویسی و گوش‌دادن به موسیقی و حتی برخی کارهای سنگین بود. در آزمون اولیه‌ی کارایی که مصرف باتری در‌مقابل کار انجام‌شده را اندازه‌گیری می‌کرد، مک‌بوک ایر M2 بهترین عملکرد را داشت؛ درحالی‌که مک‌بوک پرو M3 نیز عملکردی خیره‌کننده‌ای از خود نشان داد.

درمقابل، سرفیس لپ تاپ 7 با پردازنده‌های اسنپدراگون X الیت و X پلاس، سایر لپ‌تاپ‌های مجهز به این تراشه‌ها مانند ویوبوک S15 ایسوس و XPS 13 دل و گلکسی بوک 4 16 اج سامسونگ را پشت‌سر گذاشت. فراموش نکنید که این آزمون کارایی بیشتر روی کارهای سنگین متمرکز بود که هسته‌های پردازنده را درگیر می‌کرد.

سرفیس 7

در آزمایش خودکار جریان کار برای بازسازی سناریویی واقعی‌تر، آزمون با پخش گاه‌به‌گاه ویدئوهای یوتیوب بین نوشتن و اجرای کدها مجدداً تکرار شد. این آزمایشی طولانی بود که در آن تمام لپ‌تاپ‌ها روی حداکثر کارایی تنظیم شده بودند. در آزمایش مذکور، سرفیس لپ تاپ 7 سیزده‌اینچی مجهز به اسنپدراگون X پلاس با بیشترین میانگین کارایی، صدرنشین شد و پس‌ازآن مک‌بوک ایر M3 13 قرار گرفت.

سرفیس لپ تاپ 7 سیزده‌اینچی با پردازنده‌ی اسنپدراگون X الیت نیز رتبه‌ی سوم را ازآنِ خود کرد و عملکردی به‌مراتب بهتر از Galaxy Book 4 Edge 16 و VivoBook S 15 نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram