عربستان جام جهانی ورزش های الکترونیک راه اندازی می کند

عربستان سعودی رویداد جام جهانی ورزش های الکترونیکی را راه‌اندازی می کند. این رویداد شامل محبوب‌ترین بازی‌های جهان است و جایزه ده‌میلیون‌دلاری دارد.

به‌گزارش تک‌ناک، عربستان سعودی از راه‌اندازی جام جهانی (World Cup : golf tournament for national teams) ورزش‌ های الکترونیکی خبر داده است؛ رویدادی سالانه که شامل محبوب‌ترین بازی‌های جهان است و جایزه ده‌میلیون‌دلاری دارد.

انتظار می‌رود این مسابقات بزرگ‌ترین رویداد جهانی در نوع خود باشند. رویداد جام جهانی ورزش‌ های الکترونیک پلتفرمی است که از بخش بازی‌ها و ورزش های الکترونیکی پشتیبانی و موقعیت عربستان سعودی را به‌عنوان قطبی برای ورزش‌های الکترونیکی جهانی تثبیت می‌کند.

انتظار می‌رود جام جهانی ورزش‌های الکترونیک اهداف پیش‌بینی‌شده درباره‌ی استراتژی بازی‌های ملی و ورزش‌های الکترونیکی عربستان سعودی را محقق کند. ازجمله‌ی این اهداف افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی است که تا سال 2030 بیش از 13.3میلیارد دلار خواهد بود.

عربستان جام جهانی ورزش های الکترونیک راه اندازی می کند

محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، با اعلام این خبر گفت که اولین رویداد تابستان آینده در ریاض برگزار خواهد شد. باشگاه‌ها در انواع مختلف بازی‌ها رقابت خواهند کرد تا قهرمان نهایی جام جهانی ورزش های الکترونیک مشخص شود.

مقام‌های سعودی به این نکته نیز اشاره کرده‌اند که رویداد یادشده به این کشور کمک می‌کند تا اجرای استراتژی بازی‌های ملی و ورزش الکترونیکی خود را سریع‌تر کند. ورزش، ازجمله ورزش های الکترونیکی بخشی از برنامه‌ی تحول ولیعهد عربستان در سال 2030 به‌شمار می‌آید.

شایان ذکر است که دولت عربستان سعودی نیز صد‌هامیلیارد دلار برای تنوع‌بخشیدن به چرخه‌ی اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌کند. هدف از این امر کاهش وابستگی عربستان به نفت است. نکته‌ی مهم دیگر اینکه عربستان سعودی قصد دارد 250 شرکت بازی‌سازی محلی ایجاد و 39هزار شغل ایجاد کند.

عناوین ورزشی‌ای که قرار است در جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی قرار بگیرند، هنوز اعلام نشده است. با‌این‌حال، این بازی‌ها به‌عنوان محبوب‌ترین بازی‌های جهان در تمام ژانر‌های اصلی معرفی شده‌اند.

مسابقات یادشده جایگزین فدراسیون ورزش‌های عربستان سعودی خواهد شد که در آن جشنواره‌ی 45‌میلیون‌دلاری ورزش‌های الکترونیکی ریاض قرار دارد. برگزاری این مسابقات داخل سالن به‌عنوان جاذبه‌ی مهم گردشگری در عربستان برای تابستان برنامه‌ریزی شده است.

جام جهانی ورزش های الکترونیک

همچنین، ولیعهد عربستان از تأسیس بنیاد جام جهانی ورزش های الکترونیک خبر داده است. این بنیاد سازمانی غیرانتفاعی برای افزایش همکاری بین سهام‌داران ورزش‌های الکترونیکی است. بنیاد یادشده برای توسعه‌ی ورزش های الکترونیکی در عربستان سعودی و مناطق دیگر فعالیت و بر تحصیلات و آموزش پرورش استعداد‌ها تمرکز خواهد کرد.

نتیجه‌گیری جام جهانی ورزش های الکترونیکی

جام جهانی ورزش های الکترونیکی پیشرفتی شگرف در صنعت ورزش های الکترونیکی است. انتظار می‌رود این مسابقات مخاطبان زیادی جذب کند و درآمد زیادی به‌ارمغان بیاورد. این مسابقات بستری را برای بازیکن‌ها (گیمر‌ها) از سراسر جهان فراهم می‌کند تا بتوانند باهم رقابت کنند و مهارت‌های خود را به‌نمایش بگذارند. همچنین، به توسعه‌ی ورزش های الکترونیکی در عربستان سعودی و منطقه کمک می‌کند.

تأسیس بنیاد جام جهانی ورزش های الکترونیکی گامی مثبت به‌منظور افزایش همکاری بین سهام‌داران این ورزش و رشد استعداد‌ها در منطقه است. ناگفته نماند که اعلام این مسابقات با انتقاداتی نیز مواجه شده است و باید دید جامعه ورزش‌های الکترونیکی چه واکنشی به این رویداد نشان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.