واتساپ نوار ابزار جدیدش را رونمایی کرد

نوار ابزار بهبودیافته پایین واتساپ رسماً دردسترس کاربران اندرویدی این شبکه اجتماعی پیام‌رسان قرار گرفته است.

به‌گزارش تک‌ناک، نوار ابزار جدید واتساپ رونمایی شد. همان‌طورکه حساب کاربری رسمی واتساپ در X (توییتر سابق) تأیید کرده است، نوار ابزار به‌روزرسانی‌شده جایگزین نوار ابزار قدیمی بالا می‌شود و بخش جدید Communities را در خود جای می‌دهد. این در حالی است که Status اکنون به Updates تغییر نام پیدا کرده است. چیدمان این نوار شامل Chats و Updates و Communities و Calls است.

این تغییر در چند ماه گذشته به‌صورت پراکنده برای کاربران بتای واتساپ در‌دسترس بوده است. بااین‌حال، گاهی اوقات این رابط کاربری برای کسانی که در برنامه پیش‌نمایش شرکت کرده بودند، به‌طور کامل ناپدید می‌شد. این قابلیت مدت‌ طولانی‌تری برای کاربران آیفون دردسترس بوده است؛ اما همان‌طور‌که در زیر نشان داده شده است، ترتیب نوار ابزار کمی متفاوت است و دکمه اختصاصی «تنظیمات» را حذف می‌کند.

واتساپ اعلام کرده است که نوار ابزار جدید به انگشت‌ شست کاربران نزدیک‌تر و طراحی‌اش برای چشم‌هایشان راحت است. این نوار ابزار با اصول طراحی اخیر Material 3.0 مطابقت دارد و روی دستگاه‌هایی با تم Material You سنگینی (سری پیکسل گوگل) عالی به‌نظر می‌رسد.

با‌توجه‌به افزایش اندازه گوشی‌های هوشمند امروزی، این تغییر ممکن است دسترسی به بخش‌های مختلف واتساپ را برای انجام کارهای موردنیاز آسان‌تر کند. اگر از واتساپ استفاده می‌کنید، نوار ابزار پایین به‌روزشده باید دردسترستان قرار داشته باشد. این آپدیت روی چندین دستگاه با نسخه‌های v.2.24.725 و حتی برخی نسخه‌های قدیمی‌تر مشاهده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.