ویرایش تصاویر در واتساپ آسان‌تر می‌شود

واتساپ با هدف تسهیل ویرایش تصاویر در پلتفرمش، ابزار ویرایشگر نقاشی خود را بازطراحی و امکانات جدیدی به آن اضافه کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، سال‌هاست که ابزارهای ویرایش عکس در واتساپ فقط به نوشتن متن، خط‌کشی ساده، برش، چرخاندن و اضافه‌کردن استیکر محدود می‌شوند. درحالی‌که این ابزارها برای اکثر کاربران کافی است، امکانات خط‌کشی فقط شامل انتخاب رنگ اصلی می‌شود. در ژانویه امسال، گزارشی درباره توسعه‌ سه اندازه‌ مختلف برای ضخامت خطوط این ابزار منتشر شد.

ماه گذشته نیز، همین ابزارها با یکپارچگی بهتر در رابط کاربری ویرایش تصویر، به‌ویژه برای نمایشگرهای بزرگ‌تر، مشاهده شدند. حالا بر‌اساس گزارش‌های WABetaInfo، گزینه‌های ضخامت قلم‌مو به‌طور گسترده برای برخی کاربران در‌دسترس قرار گرفته است.

نسخه‌ بتا ۲.۲۴.۱۰.۲۲ واتساپ که برای کاربران آزمایش‌کننده منتشر شده است، به آنان امکان تغییر ضخامت خطوط را می‌دهد. با انتخاب ابزار قلم‌مو، نوار پایین جدیدی ظاهر می‌شود که شامل گزینه‌های انتخاب رنگ در ردیف پایینِ اسکرول‌شونده و چهار گزینه برای ضخامت خط در ردیف بالا است.

حالا به‌جای انتخاب رنگ با استفاده از اسلایدر RGBW در گوشه‌ بالا سمت راست، می‌توانید از پالت رنگی با ۲۴ رنگ از‌پیش‌تنظیم‌شده انتخاب کنید. یکی از قلم‌موهای موجود حتی به شما امکان می‌دهد بخش‌هایی از تصاویر را محو کنید تا کاربران بتوانند قبل از به‌اشتراک‌گذاشتن، اطلاعات محرمانه را پنهان کنند. علاوه‌براین، نسخه‌ بتای جدید شامل اسلایدری در سمت راست صفحه است که به‌جای نیاز به بزرگ‌نمایی با دو انگشت، برای تنظیم اندازه‌ متن نوشته‌شده استفاده می‌شود.

این پیاده‌سازی دقیق که امکان ادغام یکپارچه‌ گزینه‌های جدید ضخامت خط با بهبود هم‌زمان چیدمان گزینه‌های موجود را فراهم می‌کند، نشانه‌ پیشرفت‌های عالی این پیام‌رسان محبوب است. واتساپ هنوز درباره جدول زمانی انتشار ویژگی‌های مذکور توضیحاتی نداده است‌. بااین‌حال طبق شنیده‌ها، این قابلیت‌ها در ماه‌های آینده به‌صورت گسترده دردسترس عموم قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.