ویژگی قفل چت‌ها با کد مخفی به واتساپ می‌آید

طبق تازه‌ترین خبرها، واتساپ اکنون به کاربران امکان می‌دهد تا چت‌های قفل‌شده‌ی خود را پشت کدی مخفی پنهان کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، واتساپ روشی جدید برای محافظت از گفت‌وگوهای قفل‌شده‌ی خود در‌برابر نگاه‌های جاسوسان معرفی می‌کند. به‌جای اینکه پوشه‌ی گفت‌وگوهای قفل‌شده‌ی شما با تمام گفت‌وگوهای دیگرتان مشاهده‌شدنی باشد، اکنون می‌توانید گفت‌وگوها را پشت کدی مخفی پنهان کنید که خودتان انتخاب می‌کنید.

ورج می‌نویسد همان‌طور‌که در مثال زیر متا نشان داده است، شما می‌توانید از حروف، اعداد، نویسه‌های ویژه و حتی ایموجی در کد مخفی خود استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، وارد‌کردن آن رمز‌عبور در نوار جست‌وجوی واتساپ است تا گفت‌وگوهای قفل‌شده‌ی خود را پیدا کنید. انتظار می‌رود این امر باعث شود که افراد در وهله‌ی اول وقتی به گوشی شما سر می‌زنند، متوجه نشوند که شما پوشه‌ی چت قفل‌شده دارید.

digikala

واتساپ خاطرنشان می‌کند هر زمان که بخواهید، چت‌های قفل‌شده‌تان در فهرست چت شما ظاهر شوند. این پیام‌رسان اولین‌بار در می ۲۰۲۳ گفت‌وگوهای قفل‌شده‌ را معرفی کرد و به کاربران امکان داد تا گفت‌وگوها را در پوشه‌ای قفل‌شده قرار دهند و تنها با استفاده از اثر‌انگشت و اسکن چهره یا رمز‌عبور آن را باز کنند.

علاوه‌بر ویژگی کد مخفی جدید، واتساپ اعلام می‌کند که اکنون با نگه‌داشتن طولانی انگشت خود روی گفت‌وگوها، می‌توانید آن‌ها را قفل کنید، بدون اینکه وارد تنظیمات گفت‌وگو شوید. متا از امروز استفاده از کدهای مخفی را شروع کرده است و در ماه‌های آینده، این قابلیت در‌دسترس عموم کاربران دنیا قرار خواهد گرفت.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.