ارسال مستقیم فایل‌ به اندروید از منو اشتراک‌گذاری ویندوز ۱۱

ارسال مستقیم فایل‌ به اندروید از منو اشتراک‌گذاری ویندوز ۱۱

ویندوز 11 در به‌روزرسانی‌های جدید، دستگاه تلفن‌همراه اندرویدی شما را در منو اشتراک‌گذاری خود ادغام خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت اعلام کرده است که به‌زودی در به‌روزرسانی‌های آینده، ویندوز 11 دستگاه تلفن‌همراه اندرویدی شما را با منو اشتراک‌گذاری ترکیب می‌کند. با این قابلیت جدید که هم‌اکنون برای کاربران اینسایدر ویندوز 11 در‌دسترس است، کاربران می‌توانند فایل‌ها، لینک‌ها و… را مستقیماً از کامپیوترهای شخصی خود به تلفن‌های اندرویدی ارسال کنند. برای این منظور، میان‌بری جدید به نام «تلفن من» (My Phone) به منو اشتراک‌گذاری ویندوز اضافه می‌شود.

9to5google می‌نویسد که قابلیت مذکور از طریق سرویس Phone Link کار می‌کند که قبلاً برای اتصال ویندوز به اندروید استفاده می‌شد. این برنامه معمولاً برای همگام‌سازی اعلان‌ها، دسترسی به برنامه‌ها و فایل‌ها و… به‌کار برده می‌شود؛ اما این ویژگی جدید باعث می‌شود ارسال داده‌ها کمی آسان‌تر و سریع‌تر شود.

مایکروسافت توضیح می‌دهد:

به‌زودی امکان به‌اشتراک‌گذاری آسان محتوا با دستگاه‌های اندرویدی از‌طریق پنجره اشتراک‌گذاری ویندوز را ارائه خواهیم کرد. قابلیت مذکور نیازمند این است که دستگاه اندرویدی شما با کامپیوتر شخصی ویندوزی از‌طریق برنامه‌های Link to Windows روی اندروید و Phone Link روی کامپیوتری شخصی جفت شود.

هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی برای همه کاربران در دسترس قرار گیرد. مایکروسافت در حال حاضر آن را تنها برای تست‌کنندگان بتای خود منتشر کرده است.

قابل ذکر است که این قابلیت ممکن است در تمام برنامه‌ها کاربرد نداشته باشد. بسیاری از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای ویندوز، منوی اشتراک‌گذاری خاص خود را دارند یا اصلاً با منوی اشتراک‌گذاری پیش‌فرض ویندوز 11 یکپارچه نمی‌شوند. با این حال به نظر می‌رسد این یک قابلیت کاربردی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram