نواروظیفه و منو استارت ویندوز ۱۱ تغییرات بیشتری دریافت می‌کنند

نواروظیفه و منو استارت ویندوز ۱۱ تغییرات بیشتری دریافت می‌کنند

مایکروسافت به‌روزرسانی‌های بیشتری را با هدف افزایش کارایی و انعطاف‌پذیری و ارائه‌ی تجربه‌ی بصری جذاب‌تر برای نواروظیفه و منو استارت ویندوز 11 به‌ارمغان می‌آورد.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت به‌طور مداوم در حال بهبود نواروظیفه و منو استارت در ویندوز 11 است. علاقه‌مندان به این سیستم‌عامل ویژگی‌های جالبی را کشف کرده‌اند که ممکن است به‌زودی دردسترس عموم قرار بگیرند یا در‌حال‌حاضر برای آزمایش در نسخه‌های پیش‌نمایش ویندوز 11 وجود داشته باشند.

نئووین می‌نویسد در نسخه‌ی 22635.3785 که اخیراً در کانال بتا منتشر شده، مایکروسافت لیست‌های پرش (Jump List) مناسبی را برای برنامه‌های پین‌شده به منو استارت پیاده‌سازی کرده است. این تغییر به‌طور کامل در یادداشت‌های انتشار ذکر شده است؛ اما آنچه اشاره نشده، امکان کشیدن و رها‌کردن برنامه‌های پین‌شده در منو استارت به نوار وظیفه است.

این یکی از آن کمبودهای عجیب بود؛ زیرا می‌توانستید برنامه‌ها را از لیست «تمام برنامه‌ها» به نوار وظیفه پین کنید؛ اما نه از بخش پین‌شده. خوشبختانه اکنون این مشکل برطرف شده است. تغییر دیگر در نسخه‌ی 22635.3785 در لیست بازطراحی‌شده «تمام برنامه‌ها» پنهان شده است. اکنون این لیست به‌طور کامل از پوشه‌ها پشتیبانی می‌کند و می‌توانید آن‌ها را مانند پوشه‌های به‌شکل کاشی (Tile) در ویندوز 10 باز و بسته کنید.

مایکروسافت می‌خواهد کنترل بیشتری بر مواردی که در Notification Area نمایش داده می‌شوند، به شما بدهد؛ البته همچنان نمی‌توانید آیکون‌های باتری و صدا و شبکه را جداگانه مخفی کنید. بااین‌حال، می‌توانید آیکون زنگ نوتیفیکیشن را پنهان کنید و زمان و تاریخ کوتاه‌شده را روی Tray Clock نمایش دهید. در‌حال‌حاضر، هیچ‌کدام از این دو گزینه کار نمی‌کنند؛ بنابراین باید منتظر اعلام رسمی مایکروسافت یا حداقل فعال‌شدن این قابلیت‌های پنهان‌شده باشیم.

ناگفته نماند که در بخش مربوط به نواروظیفه، مایکروسافت اخیراً باگی آزاردهنده را برطرف کرده است که باعث ایجاد مشکلات عجیب‌و‌غریبی می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram