شبکه اجتماعی X به‌زودی همه لایک‌ها را مخفی می‌کند

شبکه اجتماعی X به‌زودی همه لایک‌ها را مخفی می‌کند

با پافشاری ایلان ماسک، شبکه‌ی اجتماعی X در آینده‌ی نزدیک به‌طور پیش‌فرض تعداد لایک‌های پست‌ها را مخفی خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، شبکه‌ی اجتماعی X به‌زودی قابلیت پنهان‌سازی پیش‌فرض لایک‌ها را برای کاربران فعال خواهد کرد. این خبر بدین‌معنی است که آنچه کاربران در X لایک می‌کنند، به‌صورت پیش‌فرض برای دیگران مشاهده‌کردنی نخواهد بود. قابلیت مذکور هم‌اکنون برای کاربران پریمیوم X در‌دسترس است. ناگفته نماند که پیش‌ازاین نیز، اعلام شده بود که ایلان ماسک می‌خواهد مشاهده‌ی عمومی لایک‌ها را از ایکس حذف کند.

ایلان ماسک، مالک X، پس از انتشار این خبر، اسکرین‌شاتی از آن را به‌اشتراک گذاشت و گفت: «باید به کاربران اجازه دهیم تا بدون نگرانی از قضاوت دیگران، پست‌ها را لایک کنند.» هائوفی وانگ، یکی از توسعه‌دهندگان ایکس، نیز چند هفته پیش اعلام کرد که این تغییر برای محافظت از وجهه‌ی عمومی کاربران در نظر گرفته شده است؛ زیرا بسیاری از افراد از لایک‌کردن محتوای جسورانه می‌ترسند.

به‌گفته‌ی انریکه باراگان، مهندس ارشد نرم‌افزار X، تب لایک در پروفایل‌های کاربران حذف خواهد شد؛ ولی آنان همچنان می‌توانند ببینند چه کسانی پست‌هایشان را لایک کرده‌اند و تعداد لایک‌های همه‌ی پست‌ها را نیز مشاهده کنند. باوجوداین، نمی‌توانند ببینند چه کسی پست شخص دیگری را لایک کرده است.

به‌نقل از ورج، اواخر سال گذشته، ایلان ماسک به مهندسان پلتفرم X گفته بود که می‌خواهد دکمه‌های مربوط به تعامل با توییت‌ها را به‌کلی حذف و به‌جای آن روی بازدیدهای پست (ایمپرشن) تأکید بیشتری کند. هدف ماسک حذف کامل بخش حاوی دکمه‌های لایک و ریتوییت بود؛ زیرا به‌گفته‌ی منبعی آگاه، او معتقد بود لایک‌ها اهمیت ندارند. آن منبع گفت: «به‌طور کلی، شبکه‌های اجتماعی در حال دورشدن از تعداد لایک هستند؛ بنابراین، این کار منطقی به‌نظر می‌رسد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram