جزئیات جدیدی از سری شیائومی ۱۵ فاش شد

شیائومی در حال آزمایش فناوری جدید اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک برای سری شیائومی ۱۵ است که مزایای متعددی درمقایسه‌با حسگرهای اپتیکال موجود در سری شیائومی ۱۴ ارائه می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، شیائومی در حال توسعه‌ سری گوشی‌های هوشمند شیائومی ۱۵ برای بازار چین است. گوشی‌های شیائومی ۱۴ و ۱۴ پرو در اکتبر ۲۰۲۳ به‌عنوان اولین گوشی‌های مجهز به تراشه‌ اسنپدراگون ۸ نسل ۳ معرفی شدند.

انتظار می‌رود سری شیائومی ۱۵ نیز در همان بازه زمانی در سال جاری معرفی شود. طبق گزارش گیزموچاینا، سری آینده‌ شیائومی ۱۵ ممکن است به پلتفرم موبایل اسنپدراگون ۸ نسل ۴ مجهز شود.

افشاگری جدید دیجیتال چت استیشن (Digital Chat Station) نیز نشان می‌دهد گوشی‌های سری ۱۵ که احتمالا شامل شیائومی ۱۵ و شیائومی ۱۵ پرو و شیائومی ۱۵ اولترا می‌شوند، درحال‌حاضر در حال آزمایش فناوری تشخیص اثر‌انگشت اولتراسونیک تک‌نقطه‌ای Goodix است. این امر از خروج از فناوری اثر‌انگشت اپتیکال استفاده‌شده در سری شیائومی ۱۴ حکایت می‌کند.

تشخیص اثر‌انگشت اولتراسونیک با انتشار امواج اولتراسونیک از زیر صفحه‌نمایش، زمانی‌که انگشت روی آن قرار می‌گیرد، عمل می‌کند. این امواج با الگوهای منحصربه‌فرد پستی و بلندی روی اثر‌انگشت در تعامل هستند. اسکنر با تجزیه‌و‌تحلیل زمان بازگشت انعکاس‌ها و شدت آن‌ها، تصویر سه‌بعدی دقیقی از اثرانگشت را تشکیل می‌دهد که امکان تأیید هویت دقیق و امن را فراهم می‌کند.

فناوری اثرانگشت اولتراسونیک درمقایسه‌با به تشخیص اثرانگشت اپتیکال، مزایای متعددی از‌جمله نفوذ بهتر، مقاومت در‌برابر آب و لکه، دقت بیشتر، پشتیبانی از تشخیص انگشت زنده و امنیت بیشتر را ارائه می‌دهد.

دیجیتال چت استیشن افزود که هنوز برای تأیید نهایی استفاده از اسکنر اثر‌انگشت اولتراسونیک زیر صفحه‌نمایش در سری شیائومی ۱۵ خیلی زود است. به‌گفته وی، فاز معرفی محصول جدید (NPI) سخت‌افزاری برای سری ۱۵ قرار است از آوریل آغاز شود. در آن زمان ممکن است جزئیات قطعی بیشتری آشکار شود.

در‌مقایسه‌با سایر گوشی‌های پرچم‌دار، شیائومی ۱۴ صفحه‌نمایش کوچک‌تری (۶/۳۶ اینچی) دارد. به‌احتمال زیاد شیائومی ۱۵ همچنان گوشی پرچم‌دار جمع‌و‌جور باقی خواهد ماند. همچنین افشاگری Digital Chat Station حاکی از آن است که برندهای رقیب نیز احتمال دارد گوشی‌های هوشمند هم‌اندازه با شیائومی ۱۴ را در چین عرضه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.