تحول در خط تولید محصولات شیائومی با ربات انسان‌نمای سایبروان

تحول در خط تولید محصولات شیائومی با ربات انسان‌نمای سایبروان

شیائومی قصد دارد ربات انسان‌نمای سایبروان را به‌تدریج وارد فرایند تولید محصولات خود ازجمله قطعات الکترونیکی، ماشین‌آلات، هوش مصنوعی و خودرو کند.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت شیائومی در سال ۲۰۲۲ اولین ربات انسان‌نمای خود به نام سایبروان را رونمایی کرد. گفته می‌شود این ربات به موتورهایی بسیار قدرتمند مجهز است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در‌حال‌حاضر بخش رباتیک شیائومی در حال پیشبرد استقرار مرحله‌ای این ربات در سیستم تولید خود است. به‌گفته‌ی این شرکت، هوش مصنوعی ربات‌ها می‌تواند در بخش‌های خاصی از فرایند تولید آن‌ها به‌کار گرفته شود.

گیزموچاینا می‌نویسد که شیائومی قصد دارد به‌واسطه‌ی نوآوری‌ها و پیشرفت‌های فناورانه، پلتفرمی متن‌باز ایجاد کند. نسخه‌ی توانمندتر و باهوش‌تر این ربات می‌تواند در بخش‌های بیشتری از فرایند تولید شیائومی مؤثر باشد.

طبق گزارش‌ها، این شرکت قصد دارد کاربرد سایبروان را به صنایع مختلف مانند الکترونیک، ماشین‌آلات، هوش مصنوعی و خودرو نیز گسترش دهد. این پروژه به اولین پروژه‌ی نمایشی توسعه و ساخت و کاربرد محصول انسان‌نما در پکن تبدیل خواهد شد.

ربات انسان نما شیائومی

قابلیت‌های ربات دوپای سایبروان

سایبروان به بازوهای پیشرفته و پاهایی مجهز شده است که از حفظ تعادل حرکت دوپا پشتیبانی می‌کنند و به حداکثر گشتاور ۳۰۰ نیوتن‌متر می‌رسند. این شرکت توانایی ربات در تشخیص احساسات انسانی درکنار برخورداری از قابلیت‌های بینایی پیشرفته را به‌نمایش گذاشت. سایبروان می‌تواند علاوه‌بر فناوری‌های پیشرفته‌ی دیگر، بازسازی مجازی سه‌بعدی از دنیای واقعی ایجاد کند.

این ربات ۱۷۷ سانتی‌متر قد و ۵۲ کیلوگرم وزن دارد و طول بازوهایش ۱۶۸ سانتی‌متر است. سایبر‌وان تا ۲۱ درجه آزادی حرکتی را پشتیبانی می‌کند و به سرعت پاسخ ۰/۵ میلی‌ثانیه برای هر درجه‌ی آزادی دست می‌یابد که به آن اجازه می‌دهد حرکات انسان را به‌طور کامل شبیه‌سازی کند. حالت راه‌رفتن سایبروان به‌لطف الگوریتم کنترل دوپای انسان‌نمای خود، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که هم طبیعی و هم پایدار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram