استفاده از ChatGPT بدون ایجاد حساب کاربری امکان‌پذیر شد

ChatGPT

شرکت OpenAI امکان استفاده رایگان و بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری ChatGPT را برای تمام کاربران فراهم کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت OpenAI اعلام کرد که ChatGPT را به‌صورت رایگان و بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری دردسترس همه کاربران قرار داده است. از زمان راه‌اندازی عمومی ChatGPT  در اواخر سال ۲۰۲۲، OpenAI از کاربرانی که می‌خواستند به این چت‌بات دسترسی داشته باشند، درخواست می‌کرد تا حساب کاربری OpenAI ایجاد کنند.

OpenAI با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این قابلیت به‌تدریج دردسترس قرار می‌گیرد‌؛ بنابراین، بسته به محل زندگی‌تان ممکن است همچنان برای استفاده از این قابلیت جدید به حساب کاربری نیاز داشته باشید. حال این سؤال مطرح می‌شود که چرا دسترسی به ChatGPT کاملاً رایگان شده است؟ OpenAI می‌گوید که هدف اصلی از این تصمیم آن است به تمام افراد کنجکاو درباره هوش مصنوعی اجازه دهد تا به آن دسترسی پیدا کند.

همچنین، OpenAI می‌گوید که این آزادی جدید برای دسترسی به ChatGPT با محدودیت‌هایی نیز همراه است. نسخه «رایگان» محدودیت‌های بیشتری خواهد داشت و این یعنی ممکن است از استفاده برخی عبارات متنی جلوگیری شود. کاربران همچنان می‌توانند برای استفاده از ChatGPT با امکانات بیشتری که نسخه «رایگان» از آن‌ها بی‌بهره است، حساب کاربری ایجاد کنند. OpenAI می‌گوید:

ایجاد حساب کاربری مزایای زیادی دارد؛ از‌جمله امکان ذخیره و مرور سابقه چت و به‌اشتراک‌گذاشتن چت‌ها و باز‌کردن قفل ویژگی‌های اضافی مانند مکالمات صوتی و دستورالعمل‌های سفارشی.

digikala

OpenAI می‌افزاید که کاربران نسخه رایگان ChatGPT ممکن است محتوایی که در چت‌بات تایپ می‌کنند، در‌اختیار OpenAI قرار دهند تا برای مدل‌های LLM آینده آموزش داده شود. با‌این‌حال، افراد با یا بدون حساب کاربری می‌توانند به‌سادگی وارد منو تنظیمات شوند و گزینه «بهبود مدل برای همه» را غیرفعال کنند.

طبق ادعای OpenAI، در‌حال‌حاضر ۱۰۰ میلیون نفر از ۱۸۵ کشور به‌صورت هفتگی به ChatGPT دسترسی پیدا می‌کنند. هفته گذشته گزارشی جدید، اما تأیید‌نشده نشان داد که OpenAI و بزرگ‌ترین شریک مالی‌اش، مایکروسافت، با بودجه‌ای حداکثر ۱۰۰ میلیارد دلاری روی ابررایانه هوش مصنوعی جدیدی کار می‌کنند که با نام رمز «Stargate» در حال توسعه است. انتظار نمی‌رود این پروژه تا سال ۲۰۲۸ تکمیل شود.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.