با ویژگی جدید YouTube Music رادیوی سفارشی خود را بسازید

با ویژگی جدید YouTube Music رادیوی سفارشی خود را بسازید

اپلیکیشن YouTube Music ویژگی هوش مصنوعی مولدی را آزمایش می‌کند که به شما امکان می‌دهد با یک پرامپ (دستور یا درخواست به هوش مصنوعی مولد) رادیو سفارشی برای خود درست کنید.

به گزارش تکناک، هنگامی‌که این امکان در دستگاه، اپلیکیشن یا حساب شما عرضه شد، کارت « Ask for music any way you like (هرطور دوست دارید موزیک درخواست کنید)» در فید صفحه‌ی اصلی شما ظاهر می‌شود. البته، الان هم دکمه « Start radio (رادیو  بساز)» در یوتیوب موزیک وجود دارد.

این پرامپ ارغوانی/صورتی شبیه کارت دائمی « Create a radio: Your music tuner (ساختن رادیو: پیچ رادیو موسیقی شما)» است که در اوائل سال جاری به یوتیوب موزیک اضافه شد و یک میانبر جداگانه را (میانبر NEW FAB) ، به خود اختصاص داد.

بااین‌ترتیب، رابط کاربر مبتنی‌بر چت با فیلدی در پایین باز می‌شود که به شما امکان می‌دهد « Ask for music (موزیک بخواهید)». این ویژگی با شکل یک رابط کاربر تمام‌صفحه با نشان «آزمایشی» در گوشه‌ی بالایی ِسمت راست صفحه راه‌اندازی می‌شود.

همچنین، می‌توانید پرامپ را بگویید (با صدا وارد کنید). YTM (یوتیوب موزیک) دراین‌باره توضیح می‌دهد که چگونه: «پاسخ‌های تولید‌شده‌ی هوش مصنوعی آزمایشی‌اند و کیفیت و دقتشان ممکن است متفاوت باشد. لطفاً، اطلاعات محرمانه یا شخصیِ مربوط‌به خود یا دیگران را وارد نکنید.»

YTM مجموعه‌ای از پرامپ‌های پیشنهادی نیز ارائه شده است: گروه‌های کر پاپ جذاب (Catchy pop choruses)، موسیقی‌متن حماسی (Epic soundtracks )، سرودهای پاپِ شاد (Upbeat pop anthems )، راک مسکو (Moscow rock scene) و «غافلگیرم کن! (Surprise me! )».

بعد از ورود پرامپ، یک ایستگاه رادیویی ایجاد می‌شود که از کارت لیست پخش موجود برای نمایش نتیجه استفاده می‌کند. پرامپ شما نام ایستگاه است و با برچسب «Created for you (ساخته‌‌شده برای شما)» و همراه با توضیحات نمایش داده می‌شود.

تاکنون، فقط یک نفر در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) از تجربه ساختن رادیو با این ویژگی جدید در یوتیوب موزیک خبر داده است. ویژگی هوش مصنوعی مولد هنوز به اپلیکیشن‌‌هایی که امروز بررسی کردیم، اضافه نشده بود. حیف است که YouTube Music چیزی مثل youtube.com/new ندارد تا افراد بیشتری بتوانند این ویژگی جدید را امتحان کنند.

باید دید که آیا برای دسترسی به رادیوی هوش مصنوعی مبتنی‌بر پرامپ‌ نیاز به اشتراک YouTube Premium است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram