آیا ویتامین D باعث کاهش التهاب در سالمندان می شود؟

متخصصان سالمندی از کالج ترینیتی دوبلین و دانشگاه لیمریک ایرلند ارتباط بین سطوح ویتامین D و پروتئین واکنش‌گر C (CRP، شاخص التهاب) را در افراد مسن نشان داده‌اند.

به گزارش تکناک، CRP می تواند یک معیار خونی برای سنجش التهاب در بدن باشد. سطوح بالا می تواند نشان دهنده عفونت باشد در حالی که سطوح پایین تر، اما بالاتر از حد طبیعی، می تواند نشان دهنده التهاب با درجه پایین باشد.

دانشمندان فکر می کنند که این التهاب ثابت در سطوح پایین (که در افراد مسن شایع است) می تواند منجر به تجمع آهسته آسیب شود و یک عامل خطر اصلی برای بسیاری از بیماری های مزمن پیری از جمله بیماری های قلبی عروقی، کاهش سلامت روان، دیابت و غیره باشد.

هر چیزی که می تواند به کاهش سطح CRP در خون کمک کند ممکن است تأثیر مثبتی بر پیشگیری از بیماری مزمن داشته باشد.

ویتامین D

ویتامین D (“ویتامین آفتاب”) برای سلامت استخوان مورد نیاز است و اخیراً با عملکرد سیستم ایمنی مرتبط شده است. تحقیقات قبلی در مورد پیری (TILDA) نشان داده است که از هر 8 فرد مسن ایرلندی، 1 نفر دچار کمبود این ویتامین است و افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند شامل افراد مسن، افراد سیگاری، افراد با درآمد کم خانواده، و افراد چاق هستند.

کار قبلی پروفسور رز آن کنی و دکتر ایمون لیرد نیز ارتباط ویتامین D را با کووید گزارش کرده است.مطالعه جدید از داده‌های TILDA استفاده کرد و شرکت‌کنندگان 50 ساله و بالاتر را که در دوره اول مطالعه ارزیابی شدند و اندازه‌گیری ویتامین D و CRP را انجام دادند، مورد بررسی قرار داد.

یافته های کلیدی:

  • این مطالعه نشان می دهد که وضعیت کمبود ویتامین D با سطوح CRP (التهاب) بالاتر به طور قابل توجهی مرتبط است.
  • داشتن وضعیت کافی ویتامین D خطر سطح بالای CRP را در مقایسه با کمبود کاهش می دهد
  • این یافته ها حتی پس از تعدیل عوامل دیگر مانند فعالیت بدنی، سیگار و الکل، چاقی، سطح تحصیلات، عملکرد کلیه، جنسیت بیولوژیکی و سن باقی ماندند.
  • به طور کلی، جوانی، تحصیلات بالاتر، وزن متناسب، غیرسیگاری بودن و کمتر از سه بیماری مزمن داشتن، سطح CRP را در افراد پایین می آورد.
  • عواملی که خطر سطوح بالای CRP را افزایش می‌دهند عبارتند از: چاقی، سیگار کشیدن، زن بودن، کم تحرکی، شرایط مزمن و عملکرد ضعیف‌تر کلیه و ابتلا به دیابت.
  • این مشاهدات همچنین به سیاستگذاران مواد غذایی اطمینان می دهد که غنی سازی مواد غذایی برای افزایش سطح ویتامین D می تواند مزایای بالقوه ای برای سلامتی داشته باشد و با نتایج نامطلوب برای التهاب مرتبط نیست.

دکتر لیرد، نویسنده ارشد این مطالعه، گفت: این مطالعه با توجه به شیوع بالای کمبود ویتامین D و بیماری مزمن در افراد مسن ساکن ایرلند بسیار مهم است. یافته‌های ما همراه با آزمایش‌های قبلی در این زمینه نشان می‌دهد که بهینه‌سازی وضعیت ویتامین D تا بالاتر از سطوح کمبود می‌تواند به سودمندی مسیر التهاب در افراد مسن‌تر ساکن جامعه کمک کند.

با توجه به اینکه FSAI اخیراً دستورالعمل های مصرف ویتامین D را برای افراد مسن به 15 میکروگرم در روز (600 IU) تغییر داده است، یافته‌های ما باید اطمینان بیشتری برای سیاست‌گذاران فراهم کند تا نشان دهند که حفظ وضعیت کافی ویتامین D در واقع با سطوح پایین‌تر التهاب مرتبط است و خطر را افزایش نمی‌دهد. به یاد داشته باشید ویتامین D یک عامل است. برای داشتن کمترین خطر التهاب، افراد باید به ویتامین D در ترکیب با فعالیت بدنی منظم، سبک زندگی سالم، خواب کافی و تعاملات اجتماعی فکر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.