اندروید 15 ساله شد

اندروید 15 ساله شد

در 5 نوامبر 2007، Open Handset Alliance و Android آنلاین شدند. این سیستم عامل در آن زمان یک استارت آپ بود که گوگل بعدا آن را خریداری کرد.اندروید 15 ساله

به گزارش تکناک، در دو سال اول، توسعه اندروید به عنوان یک سیستم عامل ادامه یافت و گوگل با بسیاری از OEM ها همکاری کرد تا در نهایت بتواند بر بازار گوشی های هوشمند تسلط یابد. از جمله شرکای اولیه موتورولا، کوالکام و اچ تی سی بودند.

بله، وب‌سایت OHA با وجود آخرین به‌روزرسانی آن در سال 2011، امروز همچنان فعال است. ما می‌دانیم که بخش قابل توجهی از کاربران متعدد تلفن همراه در جهان قبلاً صاحب تلفن مبتنی بر اندروید نبوده اند یا ممکن است هرگز صاحب تلفن مبتنی بر اندروید نباشند.

در آن زمان، گوگل با فروتنی بسیار با این وضعیت برخورد کرد. اندروید باید رویکرد استفاده از موبایل شما را تقویت میکرد، نه جایگزین. بسیاری از مردم ممکن است به طور کامل اندروید را دوست نداشته باشند. ، همانطور که اخیراً از مطالعات مختلف در روزهای اولیه آموخته شد هیچ کس انتظار موفقیت تلفن های هوشمند را نداشت.

digikala

گوگل گفت :اندروید اولین پلتفرم واقعاً باز و جامع برای دستگاه های تلفن همراه است. این شامل یک سیستم عامل، رابط کاربری و برنامه های کاربردی است و همه نرم افزار های مورد نیاز برای اجرا بر روی یک تلفن همراه را دارد. ما اندروید را از طریق مشارکت عمیق با ارائه دهندگان خدمات اینترنت و تلفن همراه ، سازندگان دستگاه، توسعه دهندگان و دیگران با پیمان همکاری  Open Handset Alliance توسعه داده ایم که بیش از 30 شرکت  پیشرو در زمینه فناوری و موبایل از جمله موتورولا، کوالکام، اچ تی سی و تی موبایل در این  پیمان همکاری عضو هستند.

ما امیدواریم با ایجاد یک سیستم عامل استاندارد و باز تلفن همراه، یک سیستم باز را برای دنیای موبایل فعال کنیم. ما فکر می کنیم که نتیجه در نهایت سرعت بهتر و سریع تری برای نوآوری خواهد بود. این سیستم عامل به مشتریان تلفن همراه برنامه‌ها و گزینه‌های عالی می‌دهد.

تعداد گوشی های هوشمند اندرویدی فعال اخیرا به 3 میلیارد رسیده است. به گفته گوگل، تنها در سال گذشته بیش از 1 میلیارد دستگاه اضافه شده است. در حالی که بیش از 1 میلیارد کاربر فعال آیفون وجود دارد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت که این شرکت اکنون بیش از 1.8 میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان دارد که یک رکورد جدید است. طی گزارش سه ماهه اول مالی 2022 تعداد دستگاه های فعال اپل از 1.5 میلیارد در ژانویه 2020 به 1.65 میلیارد در ژانویه 2021 رسید. این دستگاه ها شامل iPhone، iPod touch، iPad، Mac، Apple TV و Apple Watch می شود.

 

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.