اپل قصدی برای حذف توئیتر از اپ استور ندارد

مالک توییتر دیدار با تیم اپل را خوب و سازنده توصیف کرد و گفت که کوک به صراحت گفته است که اپل قصد حذف توییتر از اپ استور را نداد.

مالک توییتر دیدار با تیم اپل را خوب و سازنده توصیف کرد و گفت که کوک به صراحت گفته است که اپل قصد حذف توئیتر از اپ استور را نداد.

به گزارش تکناک، امروز، ایلان ماسک با تیم کوک در محوطه اپل ملاقات کرد. در اوایل هفته، او ادعا کرده بود که اپل تهدید کرده است که توئیتر را از اپ استور آیفون حذف خواهد کرد و دلیل آن به اصطلاح سانسور اپل است. او همچنین درباره مالیات 30 درصدی «مخفی» اپل ابراز نگرانی کرد.

پس از جلسه، ماسک اکنون با لحن بسیار متفاوتی نسبت به گذشته توییت می کند.

در حالی که ماسک چند روز پیش بسیار خشمگین به نظر می رسید، اما گویا فعلا تا حد زیادی آرام شده است. در این چند روز، ماسک حداقل یکی از توییت‌هایی را که کاهش 30 درصدی اپ استور را نشان می‌دهد، حذف کرده است. او همچنین با تعریف از دفتر مرکزی اپل از آن به عنوان “مکانی زیبا” تعریف کرد.

با وجود نارضایتی از کمیسیون 30 درصدی اجباری اپ استور برای خرید درون برنامه ای، ماسک سرویس اشتراک 8 دلاری در ماه توییتر آبی خود را به طور انحصاری در iOS حدود یک ماه پیش راه اندازی کرد. توانایی خرید یک تیک آبی تایید شده به سرعت با جعل هویت از چهره های سرشناس مورد سوء استفاده قرار گرفت و از آن زمان این برنامه متوقف شد. در ابتدا قرار بود دیروز دوباره راه اندازی شود که هنوز از راه اندازی این سرویس خبری نیست.

هرچند ماسک در مورد حفظ جایگاه توییتر در اپ استور می گوید اما اپل قبلاً علیه برنامه های رسانه های اجتماعی که نظارت مناسب را اعمال نمی کنند، اقدام کرده است.

ماسک گفته است که قصد دارد میزان تعدیل محتوا در این پلتفرم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، زیرا قبلاً حساب های شخصیت های جنجالی مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را بازگردانده است. همچنین در این هفته، توییتر اجرای سیاست بررسی اطلاعات نادرست Covid خود را متوقف کرد.

احتمالاً، ماسک در گفتگوها به کوک قول داده است که درجه قابل قبولی از اعتدال در سرویس های توییتر باقی خواهد ماند. به عنوان مثال، ماسک قبلاً توییت کرده بود که تحریک به خشونت همچنان به تعلیق حساب‌ها در این رسانه اجتماعی منجر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.