انتشار iOS 15.7.5 برای ارتقاء امنیت کاربران

اپل به تازگی بروزرسانی جدیدی با نام iOS 15.7.5 ر که اشامل وصله های برای دستگاه‌های قدیمی‌تر آیفون و آی‌پد است ارائه کرده است.

اپل به تازگی بروزرسانی جدیدی با نام iOS 15.7.5 را برای دستگاه‌های قدیمی‌تر آیفون و آی‌پد ارائه کرده است که شامل وصله های مهمی برای ارتقاء امنیت دستگاه و حفظ حریم شخصی کاربران می شود.

به گزارش تکناک، دو بروزرسانی iOS 15.7.5 و iPadOS 15.7.5 ، به دو آسیب‌پذیری که ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشند، می‌پردازد.

اپل در یادداشت‌های انتشار رسمی iOS 15.7.5 به هیچ ویژگی جدیدی فراتر از پیشرفت‌های امنیتی اشاره نکرده و اپل تنها از اعمال اصلاحات امنیتی مهم در iOS15.7.5 نام برد و نصب آن را به همه توصیه کرده است.

بر همین اساس، می‌توانید با رفتن به Settings، General و سپس Software Update، آیفون خود را به iOS 15.7.5 اپل به‌روزرسانی کنید. شماره ساخت این به روز رسانی 19H332 است و برای دستگاه های زیر در دسترس است:

همه مدل‌های آیفون 6s، همه مدل‌های آیفون ۷، نسل اول  آیفون SE، آی پد ایر ۲، نسل چهارم  آی‌ پد مینی و نسل هفتم آی پاد تاچ

شرح رفع این دو نقص  توسط اپل به صورت زیر است:

IOSurface Accelerator

تأثیر: این نقص با کد دلخواه اجازه اجرا یک برنامه با امتیازات هسته را فراهم می‌کند. طبق گزارشات اپل، این نقص ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

توضیحات: حل یک مشکل دسترسی خارجی با بهبود اعتبار سنجی ورود

WebKit

تأثیر: پردازش محتوای وب مخرب و امکان اجرای کد دلخواه .

توضیحات: مشکل با بهبود مدیریت حافظه برطرف شد.

اپل علاوه بر iOS 15.7.5، macOS Big Sur 11.7.6 (20G1231) و همچنین macOS Monterey 12.6.5 (21G531) را نیز منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.