با Poe وب اپلیکیشن بسازید و به‌‌اشتراک بگذارید

با Poe وب اپلیکیشن بسازید و به‌‌اشتراک بگذارید

پو جمع‌آورنده میان‌‌پلتفرمی، مخصوص مشترکان Quora و برای چت‌بات‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی مانند Anthropic’s Claude و  OpenAI’s GPT-4o است. پو قابلیتی به‌نام Previews را راه‌اندازی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد تا اپلیکیشن‌های تعاملی را مستقیما در چت با چت‌بات‌ها بسازند.

به گزارش تکناک، Previews به کاربران پو امکان می‌دهد تا بصری‌سازی داده، ساخت بازی و حتی ماشین درام (نوعی ساز موسیقی الکترونیک) را با تایپ‌کردن دستوراتی مانند «اطلاعات این گزارش را تجزیه‌و‌تحلیل کن و آن‌ها را برای من درقالب ارائه‌ای قابل هضم و تعاملی تبدیل کن تا بفهممشان» در چت‌بات انجام دهند.

این برنامه‌ها را می‌شود با بیش از یک چت بات (مثلاً Meta’s Llama 3 و GPT-4o) ساخت و از اطلاعات فایل‌های آپلودشده ازجمله ویدئوها استفاده کرد و با یک پیوند (لینک) با هرکسی به‌اشتراک گذاشت.

Previews بسیار به محصول تازه معرفی‌شده‌‌ی Anthropic به‌نام Artifacts شبیه است. هر دو فضاهای کاری اختصاصی دارند که کاربران می‌توانند در آن محتواهای تولید‌شده با هوش مصنوعی را (مانند کدها و متن‌ها) ویرایش و چیزی به آن اضافه کنند. Artifacts به مدل‌های Anthropic محدود می‌شود اما Previews از خروجی HTML از هر چت‌باتی (با عملکردهای CSS و Javascript درحال‌حاضر و موارد بیشتری در آینده همان‌طور که  Quora قول داده است) پشتیبانی می‌کند.

Quora می‌گوید: Previews با چت‌بات‌هایی که در برنامه‌نویسی عالی هستند، مانند Claude 3.5 Sonnet، GPT-4o و Google’s Gemini 1.5 Pro، بهترین سازگاری و عملکرد را دارد.

نویسنده این گزارش نتوانست با Previews یک اپلیکیشن بسازد چون باید ماهانه 20 دلار برای حق اشتراک پریمیوم پو پرداخت می‌کرد. معدود دموهای موجود در وب هم (که دموهای ساده و ساخته‌‌شده به‌دست تیم Poe هستند) کم‌و‌بیش تبلیغاتی‌اند.

Previews در زمانی نامناسب و عجیب برای پو عرضه شد. تحقیقاتی که Wired در ماه گذشته انجام داد، نشان داد که پو به کاربران امکان می‌دهد تا مقالات پولی و غیررایگان را از وبسایت نشریات خبری دانلود کنند. Wired ادعا می‌کند که با استفاده از چت‌بات دستیار Quora توانسته است نسخه‌هایی از داستان‌های ناشرانی مانند نیویورک تایمز و آتلانتیک را به‌دست آورد.

Quora این ادعا را رد کرده است و هنوز هم می‌گوید که اشتباهی رخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram