بروزرسانی جدید گوگل برای دسترسی به خدمات درمانی رایگان

گوگل با رونمایی از آخرین بروزرسانی ‌های خود در قسمت موتور جستجو، قابلیت یافتن آسان خدمات درمانی مقرون ‌به ‌صرفه را برای کاربران خود فراهم کرد.

به گزارش تکناک، این خبر به عنوان بخشی از برنامه The Check Up که رویدادی سالانه در حوزه سلامت است، اعلام شد. علاوه براین، گزارش پیشرفت در پروژه های هوش مصنوعی با هدف افزایش دسترسی به خدمات درمانی هم از موارد دیگر طرح شده در این رویداد بود.

شرکت گوگل اعلام کرد که به دنبال ساده ‌تر کردن اطلاعات ثبت‌ نام مجدد کاربران گوگل (Google : American multinational technology company) برای استفاده از برنامه Medicaid است. الزامات ثبت نام مجدد این برنامه در زمان همه گیری کرونا متوقف شد، اما این روند از پایان ماه مارس دوباره از سر گرفته می شود. این بدان معناست که افرادی که از قبل در Medicaid ثبت نام کرده اند، باید به زودی اطلاعات خود را تمدید کنند.

طبق گزارش خبرگزاری PBS، محل اقامت شما مشخص می‌کند که در چه زمانی می‌توانید از خدمات درمانی بهره مند شوید. با این حال، برای ادامه دریافت خدمات بیمه، شما باید اطلاعات شخصی، وضعیت واجد شرایط بودن و دیگر اطلاعات مربوطه خود را تأیید کنید. گوگل (شرکتی آمریکایی فعال در زمینه اینترنت، فناوری و تکنولوژی) اعلام کرده که بروزرسانی در قسمت جستجو، با ساده ‌تر کردن فرآیند یافتن اطلاعات تمدیدی و ورود به پورتال، به تأیید دوباره اطلاعات شما کمک می‌کند.

با بروزرسانی جستجوی گوگل، یافتن خدمات درمانی آنلاین در کلینیک‌ های رایگان یا کم هزینه می ‌تواند ساده ‌تر از قبل باشد. گوگل اعلام کرده است که به زودی، هنگام جستجوی آنلاین، می‌توانید ارائه‌ دهندگان مراقبت ‌های بهداشتی را پیدا و شناسایی کنید. همچنین گفته شده که گوگل ازDuplex (سیستم هوش مصنوعی مکالمه‌ای خود)- برای تماس با ارائه ‌دهندگان مراقبت‌ های بهداشتی و تأیید اطلاعات ارسالی آنلاین آن‌ها استفاده خواهد کرد.

گوگل اظهار کرده است که در زمینه سلامت روان، در حال جستجو برای افزایش روش های کمک به بحران ‌های حاد سلامت روانی است که در راس آن جستجوهای مربوط به خودکشی، خشونت خانگی و سایر بحران‌های حاد روانی قرار دارند. این موضوع در کشورها و زبان‌های بیشتری از طریق همکاری با موسسه ThroughLine قابل دستیابی است.

علاوه بر این، گوگل اعلام کرده است که قرار است پزشکان بیشتری را به برخی از پروژه‌های هوش مصنوعی خود اضافه کند. این امر باعث ساده‌ سازی روش‌ های تشخیصی و ابزارهای پزشکی می‌شود و امیدوار است که با افزایش برابری و عدالت در سلامت، عدالت اجتماعی در حوزه سلامت نیز بهبود یابد. یکی از این پروژه‌ها، با همکاری موسسه Jacaranda در کنیا، به توسعه سونوگرافی ‌های ساده با تجهیزات ارزان  ‌تر از طریق هوش مصنوعی برای بهبود نتایج زنان باردار و فرزندانشان می‌پردازد. در برخی نقاط جهان، مشکلاتی مانند تجهیزات گران قیمت سونوگرافی و نیاز به آموزش متخصصان ممکن است به افزایش میزان مرگ و میر مادران منجر شود.

Text of a sample call by Duplex to verify provider information

گوگل اعلام کرد که با استفاده بیشتر از هوش مصنوعی در تشخیص های پزشکی، در همکاری با کلینیک مایو، به دنبال ایجاد روش بهبود یافته ‌ای با نام “ترسیمی” برای رادیوتراپی در درمان سرطان است. این روش به منظور محدود کردن تابش در قسمت‌های اطراف بدن، با ترسیم طرح کلی یا “کانتور” تومور انجام می‌شود. گوگل امیدوار است که با کمک هوش مصنوعی، در طول فرآیند رادیوتراپی، زمان تیم مراقبت را بهینه کند.

علاوه بر این، پروژه‌ های هوش مصنوعی گوگل شامل تلاش برای به کارگیری روشی بهتر برای تشخیص بیماری سل و توسعه دستگاه سونوگرافی است که می‌تواند سرطان سینه را تشخیص دهد. با این حال، هنوز جدول زمانی برای شروع این برنامه‌ها اعلام نشده است.

An example of insights and trends from Fitbit’s Health Metrics Dashboard feature

گوگل قصد دارد به سایر نکات بهداشتی نیز توجه کند. این نکات شامل به‌روزرسانی داشبورد معیارهای سلامتی Fitbit و تلاش برای توسعه ابزار هوش مصنوعی Med-PaLM برای پاسخ به سوالات پزشکی است. در روز سه‌شنبه، گوگل اعلام کرد که نسخه بهبود یافته ابزار Med-PaLM 2، در سطح یک متخصص عمل می‌کند و به تحقیقات بیشتری برای تضمین کلیه قابلیت‌های آن نیاز است. هرچند هنوز جدول زمانی برای شروع پروژه‌های دیگر هوش مصنوعی گوگل اعلام نشده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.