تغییر قابل توجه رنگ ها در نسخه جدید گوگل مپز

گوگل مپز در نظر دارد در نمای پیش‌فرض رابط کاربری بازطراحی شده را در نسخه موبایل تست کند. بر این اساس بزرگترین تغییری که احتمالاً ملاحظه خواهید کرد، رنگ بلوک‌ها و خیابان‌های شهری است.

به گزارش تکناک، طبق این تغییرات اکنون رنگ سفید برای بلوک‌ها و رنگ خاکستری برای خیابان‌ها استفاده می‌شود. خیابان‌های خاکستری با گرایی تیره‌تر برای نمایش بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها ما را یاد Apple Maps می‌اندازد. رنگ زرد که قبلاً برای آزادراه‌ها استفاده می‌شد، اکنون برای مشخص کردن مسیرهای با ترافیک متوسط استفاده می‌شود.همچنین رنگ آزادراه‌ها در Google Maps (چپ) و در رابط کاربری بازطراحی شده (راست) قرار دارد.

اگر در نزدیکی یک منطقه آبی مانند دریاچه، رودخانه یا جریان آب زندگی می‌کنید، متوجه خواهید شد که گوگل رنگ بنفش-آبی را با یک رنگ آبی فیروزه‌ای جایگزین کرده است. بر عکس، بوته‌زارها و جنگل‌ها که تا قبل از این از رنگ سبز برگ استفاده می‌شد، با رنگ سبز زمردی غیراشباع عوض شده است.

این سبز را در بنرها و عناصر رابط کاربری دیگری که قبلاً از سبز روشن لوگوی گوگل استفاده می‌کردند، مشاهده خواهید کرد و نمی‌توانیم درک کنیم که چرا گوگل به این شکل از رنگ‌های برند خود دست برمی‌دارد.عناصر سبز روشن گوگل در مپز (چپ) در رابط کاربری بازطراحی شده (راست) جایگزین شده‌اند.

نوار پایینی در Google Maps نیز نسبت به قبل کوتاه‌تر است و به طور قابل مشاهده‌ای از تم‌های پویای (Material You) محروم است. اگرچه این تغییرات به نظر می‌رسند تغییرات رنگ کوچکی هستند، اما نتیجه کلی آن یک تغییر چشمگیر و جداگانه از ظاهر قبلی Google Maps است. خوب یا بد، اکنون به طور قابل توجهی شبیه به Apple Maps به نظر می‌رسد. خوشبختانه، رابط کاربری وب و رابط کاربری حالت تاریک در نسخه موبایل به طور کامل بدون تغییر باقی می‌مانند.

به طرز جالبی، ما این تغییرات را در دستگاه‌های خود مشاهده نمی‌کنیم، بنابراین ممکن است این تست محدود به تعداد کمی از کاربران باشد یا در مراحل ابتدایی و همگام‌سازی گسترده‌تر باشد. همچنین می‌تواند بخشی از یک تغییر بزرگ باشد، با توجه به اینکه Google در حال آزمایش پین‌های بازطراحی‌شده برای مکان‌های ذخیره‌شده شما نیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.