خبرسازی جدید ماسک؛ او شاید یک گوشی تسلا بسازد!

شاید تعجب کنید که چگونه ایلان ماسک بر اساس عملکرد غیرقابل پیش بینی و نامنظم اش به عنوان مالک جدید توییتر به جایگاه امروزی خود رسیده است.گوشی تسلا

به گزارش تک ناک، تغییرات گیج‌کننده و غیرمنطقی او در علامت‌های تأیید توییتر و عجز وی در تصمیم‌گیری و پایبندی به آن ، اعتماد کردن به ماسک را به عنوان کسی که می‌تواند شرکتی مانند توییتر را اداره کند را بسیار سخت می کند.

هشدار ماسک نسبت به حذف توییتر از اپ استور و فروشگاه گوگل

هنگامی که جان لگر، رئیس و مدیر عامل سابق T-Mobile گفت که علاقه مند است جادوی مدیریت خود را در توییتر هم انجام دهد (البته با حقوق بسیار زیاد)، ماسک بدون اینکه حتی صدایش را بشنود، او را رد کرد.

با در نظر گرفتن کاری که لگر برای T-Mobile انجام داد و آن را از جایگاه چهارم اپراتور موبایل و خدمات بی سیم به رتبه دوم رساند، ماسک میتوانست حداقل یک ملاقات با او داشته باشد. به هر حال، او سابقه ای خیره کننده دارد و به T-Mobile کمک کرد تا به نوآورترین شرکت در صنعت خدمات بی سیم تبدیل شود.

آخرین خبر مربوط به ماسک و توییتر این است که این مولتی میلیاردر توییتی منتشر کرده است که در آن می گوید اگر اپل و گوگل توییتر را از فروشگاه های اپلیکیشن مربوطه خود حذف کنند، ماسک چیزی را که او آن را تلفن جایگزین می نامد خواهد ساخت.

توییتی از لیز ویلر مفسر محافظه‌کار می‌گوید: اگر اپل و گوگل توییتر را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کنند، باید گوشی هوشمند خود یا شاید تلفن تسلا را تولید کند و این یعنی نیمی از کشور با خوشحالی آیفون و اندروید مغرضانه و جاسوس را کنار خواهند گذاشت.

او توییت خود را با این سوال ادامه داد که این مرد موشک‌هایی را برای سفر به مریخ می‌سازد وقطعا ساخت یک گوشی تسلا هوشمند کوچک باید آسان باشد، درست است؟ ایلان پاسخ داد و نوشت: مطمئناً امیدوارم که کار به اینجا نرسد، اما، بله، اگر گزینه دیگری وجود نداشته باشد، یک تلفن جایگزین خواهم ساخت.

این ما را به یاد میلیاردر دیگری می اندازد که فکر می کرد ساخت یک گوشی هوشمند رقابتی ممکن است کار ساده ای باشد. جف بزوس و آمازون Fire Phone را در ژوئن 2014 عرضه کردند. این تلفن، به بیان ملایم، یک شکست بود، زیرا طبق گزارش ها تنها 26هزار دستگاه از آن فروخته شد.

در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه اپل یا گوگل به ترتیب در نظر دارند توییتر را از اپ استور و گوگل پلی استور حذف کنند، وجود ندارد. اما هرگز نمی دانید چه زمانی کاری که ماسک انجام می دهد با قوانین اپ استور و پلی استور مغایرت می یابد. اگر گوگل بخواهد توییتر را از فروشگاه اپلیکیشن اندروید حذف کند، توییتر همیشه می‌تواند به یک فروشگاه اپلیکیشن شخص ثالث مانند آمازون ختم شود، جایی که می‌تواند توسط کاربران اندرویدی Sideload شود.

ساخت یک تلفن جایگزین آسان نیست

Sideload کردن یک برنامه در اندروید به معنای دانلود آن از یک فروشگاه برنامه غیر از فروشگاه Play است. از دست دادن اپ استور حتی اگر در iOS گزینه ای برای بارگذاری جانبی نباشد، ضربه بزرگی نخواهد بود. به این دلیل که حتی بدون برنامه اندروید یا iOS، توییتر از طریق مرورگر تلفن همراه در گوشی های آیفون و اندروید قابل دسترسی خواهد بود. به عبارت دیگر، فقدان برنامه بومی iOS و یا اندروید پایانی برای توییتر نخواهد بود.آن ایجاد کند. اما ایلان باید مراقب باشد که چگونه به چنین پروژه ای نزدیک می شود. به خاطر داشته باشید که دارایی های او در سهام تسلا در سال جاری 54 درصد کاهش یافته است. سهامداران تسلا ممکن است با استفاده از دارایی و نام تسلا برای حمایت از توییتر که یکی از دارایی‌های شخصی ماسک است، با ماسک خیلی مهربان نباشند.

باز هم، همه اینها در حال حاضر حدس و گمان است، به خصوص که توییتر همچنان جایگاه خوبی در فروشگاه App و Play Store دارد. اگر برنامه های توسعه برای یک گوشی جایگزین از قبل شروع نشده باشد، روند ساخت یک گوشی هوشمند جدید با استفاده از یک پلتفرم کاملاً جدید چندین سال طول می کشد. بنابراین، امیدواریم که آقای ماسک انتظار نداشته باشد که انگشتانش را به هم بزند و ببیند یک گوشی جدید فوراً تبدیل به رقیب iOS و اندروید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.