خبر خوش وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر برخی سرویس‌ها

خبر خوش وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر برخی سرویس‌ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن دارند، برداشته می شود گفت: طی دو روز آینده، خبرهای خوشی  در خصوص رفع فیلتر برخی سرویس‌ها خواهید شنید.

به گزارش تکناک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور اظهار کرد: البته دو پلت‌فرم اینستاگرام و واتس اپ فعلا شامل این اتفاق نمی‌شوند.

وی افزود: من قبلاً اعلام کرده‌ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است و حدود ۱۳عضو دارد که دولت یکی از اعضای آن است‌. تلاشمان این است محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن دارند،

وی ادامه داد: البته دو پلت‌فرم اینستاگرام و واتس اپ که با مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شدند، فعلا مشمول این اتفاق نیستند و در این زمینه نهادهای امنیتی تصمیم گیرند. اما سرویس ها و خدماتی هستند که از نظر ما قابلیت بازنگری دارند و اکنون مسیری را دنبال می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد. مشخصا کلاب هاوس طی روزهای آینده رفع فیلتر می شود.

وی با عذرخواهی از هموطنان بابت مشکلاتی که در محدوده  BTS های حوزه‌های امتحانی پیش آمده بود، گفت: ما به سازمان سنجش اعلام کردیم این بار آخری است که اینترنت به خاطر کنکور قطع می‌شود و حتما باید برای دور بعدی کنکور به فکر راهکاری جایگزین باشند و به هیچ وجه دیگر اینترنت را به خاطر کنکور قطع نمی کنیم.

زارع پور در ادامه سخنانش گفت: همانگونه که اعلام شد، بیش از ۹۱ درصد دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات هوشمند متصل شدند و امیدوارم تا دهه فجر بقیه دستگاه‌ها هم خود را برسانند. اتفاق بزرگی است که تمام دستگاه‌های اجرایی خدمات خود را از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند ارایه می‌کنند و تا پایان امسال حدود ۵۰ درصد خدمات و امیدواریم در سال آینده شاهد ارایه صد در صدی خدمات همه دستگاه‌های اجرایی کشور از طریق این پنجره باشیم.

او ادامه داد: فاز اول این موضوع را در دهه فجر افتتاح خواهیم کرد و امیدوارم اقدامی در جهت رفاه عمومی و کاهش مراجعات مردم به دستگاه‌های اجرایی باشد. همچنین پلیس هم به این دستگاه متصل شده و بخشی از خدمات عمومی خود مانند گرفتن خلافی خودرو، کارت پایان خدمت و گواهی نامه را که خودم بررسی  کردم، در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند آورده است. امسال قانون تکلیف کرده بود ۳۰ درصد خدمات تا شهریورماه و ۵۰ درصد تا پایان سال باید از این طریق ارایه شود، طبیعی است که بخشی از خدمات در سال آینده ارائه خواهند شد و اولین گام انجام شده است.

وی تأکید کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند که دهه فجر با حضور حداکثری دستگاه‌ها رونمایی می‌شود تا تردد مردم در ادارات را کاهش دهد و امیدوارم تا پایان دولت سیزدهم شاهد ارائه تمام ۶۰۰۰ خدمت دولتی از طریق پنجره هوشمند دولت باشیم. تا پیش از این پست هوشمند مورد تاکید بود اما اکنون به پست هوشمند سبز نیاز داریم و باید در راستای آن قدم برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.