دانشمندان ژن های بسیار کم صدا کشف کردند

سیلک هاف و تیم تحقیقاتی او در طول مطالعه خود در مورد تقسیم سلولی به کشفی شگفت آور و آرام دست یافتند.

به گزارش تکناک، آنها مشاهده کردند که فعالیت RNA در سلول ها همیشه با میزان مشخصی از تنوع یا نویز در مقدار RNA تولید شده همراه است.

جالب اینجاست که هاف و تیمش چندین ژن را شناسایی کردند که نوساناتی در نویز را از خودشان نشان می‌دهند که کمتر از حد تعریف‌شده قبلی که کف نویز نام دارد، می باشد و در طول فعالیتشان کاهش می‌یابد.

هاف که دانشیار دپارتمان علوم زیستی در ویرجینیا تک است، گفت: ما داده های محکمی برای این پدیده داریم. ژن‌هایی وجود دارند که متفاوت هستند و می‌توانند صدای بسیار کمی داشته باشند.

هاوف و تیم او که اغلب توسط ژن‌های با نویز بسیار قابل توجه‌تر، مجذوب این ژن‌های با نویز فوق‌العاده کم شده‌اند، پنجره‌ای به درک فعالیت ژن و نویز فعالیت ژن ارائه می‌دهند.

این کشف اخیراً در مجله Science Advances منتشر شده است.

هاف گفت که اهمیت این کشف در کمک به دستیابی به درک اساسی از نحوه انجام این سلول‌ها است. سلول ها نمی توانند از ایجاد سر و صدا جلوگیری کنند، اما برای اینکه آنها به خوبی کار کنند، نویز باید به حداقل برسد. او این مسئله را با فرودگاه‌هایی مقایسه کرد که تلاش می‌کردند پروازهای خود را به موقع نگه دارند تا حداکثر کارایی را به دست آورند. هاوف گفت: دیدن ژن‌هایی که با حداقل میزان سر و صدا کار می‌کنند، هیجان‌انگیز است. تصور کنید پروازی وجود داشته باشد که همیشه در عرض پنج دقیقه از زمان برنامه ریزی شده پرواز کند. آیا نمی خواهید بدانید که خطوط هوایی چگونه این کار را انجام می دهد؟

هاف از درک چگونگی فعالیت این سلول‌ها به شیوه‌ای آرام و یادگیری بیشتر در مورد مکانیسم‌های پشت آنها هیجان‌زده است. او همچنین دوست دارد ژن های دیگری را از این دسته پیدا کند.

هاف گفت: ما این حداقل نوسانات را در یک ارگانیسم و نوع سلول خاص دیدیم، اما باید سلول‌های دیگر را بررسی کنیم تا مشخص کنیم که آیا واقعا این موضوع جهانی است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.