دومین فیلم کوتاه توسط هوش مصنوعی تولید شد

دومین فیلم کوتاه توسط هوش مصنوعی تولید شد
امروزه، ابزارهای وابسته بر هوش مصنوعی باعث تحول در تمام صنایع شده‌اند، که دنیای تولید فیلم نیز از این قاعده مستثنی نیست.

شرکت TCL به بازار فیلم و سرگرمی وارد شده و تاکنون دو فیلم‌ سینمایی با استفاده از هوش مصنوعی برای گوگل تی وی تولید کرده است.

به گزارش تک‌ناک، استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوای خلاقانه، به خصوص در صنعت سرگرمی، در حال افزایش است. TCL، شرکت تولیدکنندۀ تلویزیون، پیشگام در این زمینه بوده و به تازگی دو فیلم کوتاه را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تولید و منتشر کرده است.

برنامۀ TCLtv+ در تلویزیون Google و Fire TV این شرکت، یک برنامۀ پخش استریم FAST (رایگان و با پشتیبانی از تبلیغات) است، که محبوبیت آن در حال افزایش می‌باشد. در اوایل سال جاری، شرکت TCL اعلام کرد که شروع به تولید محتوای «ماندگار» برای این برنامه با کمک هوش مصنوعی خواهد کرد.

«ایستگاه بعدی پاریس» یک فیلم تجربی است که از هوش مصنوعی برای خلق بخش قابل توجهی از تصاویرش استفاده می‌کند.

این فیلم دارای فیلمنامه، صداپیشگان و انیماتورها می‌باشد، امّا بخش عمده‌ای از تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی مولد ساخته شده و کاملاً واضح است. با وجود این، به نظر می‌رسد که این استفاده از هوش مصنوعی کامل نبوده و در برخی از قسمت‌ها، کیفیت تصاویر را تحت‌تأثیر قرار داده است، چرا که فیلم مملو از تصاویر تریلر و چهره‌های غیرطبیعی می‌باشد و این فقط در تریلر به چشم می‌خورد.

بازگشت TCL

اکنون شرکت TCL فیلم دومی را ساخته است، که این بار یک داستان علمی تخیلی به نام “Message in a Bot” می‌باشد. این فیلم کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای داستان انسان‌هایی را دنبال می‌کند که فناوری پیشرفته‌ای را از یک سفینۀ بیگانۀ سقوط کرده بر می‌دارند و یک فضاپیما برای سفر بین ستاره‌ای می‌سازند. شرکت TCL در خلاصۀ این فیلم می‌گوید:

«سفینۀ فضایی بیگانه که به زمین می‌آید، به عنوان هدیه‌ای برای بشریت در نظر گرفته می‌شود. این هدیه می‌تواند حاوی دانش، فناوری یا چیز دیگری باشد که به پیشرفت بشر کمک می‌کند. فناوری موجود در سفینۀ فضایی بیگانه، کلید گشودن رازهای جهان و فراتر رفتن از محدودیت‌های فعلی بشر است.»

“Message in a Bot” فیلم کوتاهی است که به بررسی اتفاق‌هایی می‌پردازد که پس از فرود یک سفینۀ بیگانه با فناوری و دستورالعمل‌های پیشرفته بر روی زمین رخ می‌دهند. بشریت در تلاش برای برقراری تماس، فضاپیمایی می‌سازد که قادر به سفر بین ستاره‌ای و سفر در سراسر جهان است.

جلوه‌های بصری این بار به‌طور قابل‌توجهی بهتر است، امّا همچنان به شدت به هوش مصنوعی مولد اتکا دارد. داستان سرگرم‌کننده می‌باشد و در پایان دارای یک پیچ و تاب هیجان‌انگیز است که انتظارش را نخواهید داشت، همچنین کمی کابوس برای شما به ارمغان می‌آورد!

می‌توانید کل فیلم کوتاه را در YouTube، همچنین در برنامۀ TCLtv+ در Google TV و Fire TV تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram