روزهای تاریک استخراج رمز ارز با GPU فرا رسیده است؟

پس از ادغام اتریوم، استخراج رمز ارز با GPU برای ارزهای دیجیتال در حال حاضر کار بی حاصل است.تجهیزات استخراج رمز ارز اکنون بی فایده هستند.

آیا می خواهید ارز دیجیتال را با کارت گرافیک رایانه شخصی خود استخراج کنید؟ به خودتان زحمت ندهید.پس از ادغام اتریوم، استخراج رمز ارز با GPU برای همه ارزهای دیجیتال در حال حاضر تا حد زیادی بی حاصل است.

به گزارش تک ناک، صبح پنجشنبه، اتریوم ( یکی از پرسودترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج ) سرانجام استخراج رمز ارز با GPU را متوقف کرد که به کاهش مصرف انرژی آن کمک می کند. اما این انتقال خبر بدی برای استخراج کنندگان رمز ارز است که بر اتریوم به عنوان منبع اصلی سود خود تمرکز می کنند.

یکی از استخراج کنندگان به نام فیلیپ راب می گوید: این ادغام همه چیز را نابود کرد.همه تجهیزات استخراج من اکنون بی فایده هستند.
در ابتدا، بسیاری از ماینرها امیدوار بودند که به ارزهای دیجیتال جایگزین مانند Ergo و Ravencoin که می توانند با کارت های گرافیک رایانه شخصی نیز استخراج شوند، روی بیاورند. اما هر دو ارز آنقدر ارزش کمی دارند که استخراج آنها در مقایسه با اتریوم که در حال حاضر حدود 1500 دلار ارزش دارد، سودآور نیست.

ما امروز سعی کردیم Ravencoin را با استفاده از کارت گرافیک Nvidia RTX 3080 استخراج کنیم، اما به سرعت متوجه شدیم که این یک سرمایه گذاری زیان آور است. طبق نرم افزار استخراج، ما فقط بین 0.13 تا 0.26 دلار در روز درآمد کسب می کنیم و این قبل از پرداخت هزینه های بالای برق است که احتمالاً منجر به ضرر خالص می شود.

پس از ادغام اتریوم، استخراج رمز ارز با GPU برای ارزهای دیجیتال در حال حاضر کار بی حاصل است.تجهیزات استخراج  رمز ارز اکنون بی فایده هستند.

یک ماینر به بلیک تیتر به PCMag می گوید که با وجود داشتن ده ها پردازنده گرافیکی با توان استخراج بسیار بیشتر، با همین وضعیت روبرو است. او می‌گوید: «با هزینه برق من، استخراج اکثر ارزها در این زمان بی حاصل به نظر می‌رسند.
سایت WhatToMine.com نشان می‌دهد که اگر از کالیفرنیا این کار را انجام دهید، استخراج رمز ارز با GPU برای هر ارز دیجیتالی در حال حاضر بی‌سود است. تنها در صورتی سود دارد که در ایالتی با هزینه برق کم زندگی کنید، اما حتی در این صورت، سودآوری محدود به چند رمز ارز است. در حال حاضر سود آوری و استخراج رمز ارز مبتنی بر GPU بسیار کمتر از چندین دلاری است که می توانستید در ماه‌های قبل از ادغام، بسته به تنظیمات سخت‌افزارتان کسب کنید.

پس از ادغام اتریوم، استخراج رمز ارز با GPU برای ارزهای دیجیتال در حال حاضر کار بی حاصل است.تجهیزات استخراج  رمز ارز اکنون بی فایده هستند.

وضعیت کنونی سود دهی استخراج رمز ارز با GPU باعث می‌شود برخی اعلام کنند که «استخراج با GPU مرده است.» عدم سود آوری استخراج رمز ارز در شرایط کنونی باعث شده است که بسیاری از جامعه ماینینگ برای صرفه جویی در هزینه های برق دستگاه‌های خود را خاموش کنند.
دیگران نیز در حال آماده شدن برای فروش کارت گرافیک PC بیکار خود به خریداران در فیس بوک و eBay هستند. یکی از ماینرها که ترجیح داد نام خود را مخفی نگه دارد، می گوید: “در حال حاضر هیچکس سودی نمی کند . تجهیزات را به زودی می فروشم. من حدود 50 پردازنده گرافیکی دارم.”
با این حال، برخی از ماینرها در مورد احتمال بازگشت GPU-mining رویکرد ” صبرکردن و دیدن” را اتخاذ می کنند. بلیک تیتر می گوید که فقط قصد دارد پردازنده های گرافیکی نسل قدیمی خود را بفروشد. او می‌گوید: «من دارم رک هایم را تمیز می‌کنم و بازار را تماشا می‌کنم تا زمانی که چند سکه برای سودآوری استخراج برجسته شود. من فکر می‌کنم که استخراج GPU حداقل برای چند سال هنوز جایگاهی در استخراج رمزارز خواهد داشت.

دیگرانی مانند فیلیپ راب به این نکته اشاره می کنند که استخراج رمزارز نیز مانند بازی در بازار سهام است. این احتمال وجود دارد که Ergo و Ravencoin در آینده ارزش خود را افزایش دهند، و استخراج آنها حتی با ضرر در شرایط فعلی ارزشش را داشته باشد. او می‌گوید: «اگر استخراج کنید و آن را نگه دارید، ممکن است در آینده ارزش آن خیلی بیشتر بشود”.
با این حال، بسیاری انتظار دارند که جامعه ماینینگ به دلیل از دست دادن سودآوری، یک فروش بزرگ GPU را آغاز کند. یکی از ماینرهای بلغارستانی به نام واسیل آلیوشین که همچنین یکی از بنیانگذاران صرافی ارزهای دیجیتال Bonex است، می گوید: «بسیاری از مردم، حتی شرکت ها، از وام برای خرید تجهیزات استفاده می کنند. این تجهیزات دارد بسیار ارزان می شود. هیچ درآمدی از استخراج رمز ارز وجود ندارد، آنها باید تجهیزات خود را سریعتر بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.