وقوع زمین لرزه مهیب در مراکش با صدها کشته و زخمی

وزارت کشور مراکش تائید کرد در زمین لرزه مهیبی که در جنوب غربی این کشور رخ داده صدها نفر کشته و مجروح شده‌اند. سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده می‌گوید کانون این زمین‌لرزه در ۷۲ کیلومتری شهر تاریخی مراکش قرار داشته است. 

به گزارش تکناک، منابع خبری بامداد شنبه، ۱۸ شهریور (۹ سپتامبر) به نقل از وزارت کشور مراکش گزارش دادند در ساعت پایانی جمعه شب در جنوب غربی این کشور زمین‌لرزه شدیدی رخ داده است.

منابع رسمی تا کنون کشته شدن ۶۳۲ نفر و مجروح شدن ۳۲۹ نفر را تائید کرده‌اند و احتمال افزایش شمار قربانیان منتفی نیست.

سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا  کانون زلزله را ۷۲ کیلومتری جنوب غربی شهر تاریخی مراکش و قدرت آن را ۸. ۶ درجه در مقیاس ریشتر اعلام کرد.

گفته می‌شود زلزله در ساعت ۲۳ و ۱۱ دقیقه (به وقت محلی) و در عمق حدود ۱۸ کیلومتری زمین و در منطقه‌ای کم جمعیت رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، یک موسسه تحقیقاتی در شهر پوتسدام شدت زلزله را اندکی کمتر از هفت درجه اعلام کرد که شدیدترین زلزله در مراکش از سال ۱۹۶۰ به این سو به شمار می‌رود.

مرکز زلزله در یک منطقه دورافتاده کوهستانی قرار دارد و مردم محلی به خبرنگاران گفته‌اند بسیاری از ساختمان‌ها تخریب شده یا آسیب دیده‌اند.

شاهدان عینی به رسانه‌های محلی گفته‌اند لرزش زمین در رباط، پایتخت مراکش و شهرهایی چون کازابلانکا و صویره هم احساس شده است.

برخی ساکنان شهر مراکش، از شهرهای تاریخی پادشاهی مراکش که در فهرست آثار تاریخی یونسکو ثبت شده هم گفته‌اند زلزله در این شهر هم خسارت‌هایی به بار آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.