سریعترین قایق تفریحی جهان ساخته می‌شود

قایق تفریحی  سوخت هیدروژن

لازارینی، یک طراح ایتالیایی، از طرح خود برای یک سوپر قایق تفریحی 74 متری با انرژی سلول های سوخت هیدروژنی رونمایی کرد.

به گزارش تک ناک، طبق گفته Boat International، این طرح از قایق‌ های بادبانی مدرن به‌ویژه طرح Luna Rossa الهام گرفته است و بزرگترین نمونه از فناوری فویلینگ نصب شده روی یک قایق تفریحی خواهد بود.

لازارینی اخیراً با مفهوم یک وسیله نقلیه شناور غول‌پیکر دو برابر کولوسئوم رومی، به شکل لاک پشت خبرساز شده بود.

قایق تفریحی هیدروژنی

این قایق تفریحی سوخت هیدروژن که هنوز در مرحله مفهومی قرار دارد، تبلیغ می‌شود تا به یکی از سریع‌ترین قایق‌ های در نوع خود تبدیل شود.

سیستم فویلینگ به قایق کمک می کند تا قبل از سفر خود را بلند کند تا به حداکثر سرعت 75 گره (86 مایل در ساعت) برسد.

سیستم فویل Plectrum این قایق بسته به نیازهای کروز قابل تنظیم است و عرض آن را می توان از یک تیر 50 فوتی (15 متری) در هنگام پهلوگیری یا لنگر انداختن به 65 فوت (20 متر) زمانی که قایق با سرعت بالا در حال حرکت است تغییر داد.

قایق تفریحی هیدروژنی

طراح قایق  در سایت designboom خاطرنشان کرد: چنین سیستم انعطاف‌پذیری پیکربندی متفاوتی از قایق  ایجاد می‌کند که امکان سفر دریایی بسیار سریع‌تری را نسبت به کشتی‌های با اندازه مشابه فراهم می‌کند. انتظار می رود این قایق تفریحی در سال 2025 به آب انداخته شود.

چگونه Plectrum متمایز شده است

توانایی سرعت بسیار زیاد قایق  Plectrum را می توان به سه موتور هیدروژنی که هر کدام 5000 اسب بخار و در مجموع 15000 اسب بخار قدرت ارائه می دهند نسبت داد.

طراح اشاره کرد که این قایق تفریحی کاملاً از مواد کامپوزیت فیبر کربن خشک ساخته خواهد شد. دارای چهار عرشه مجهز به شش اتاق مهمان و یک سوئیت مالک کشتی است.

Plectrum شامل یک آشیانه هلیکوپتر، یک گاراژ مرکزی برای دو قایق کوچک، یک گاراژ عقب برای اسباب‌بازی‌های آبی و یک ماشین است.

اگرچه قایق تفریحی سوخت هیدروژن Plectrum هنوز در مرحله مفهومی است، Lazzarini Design گفت که این قایق تفریحی می تواند بودجه 80 میلیون یورویی ساخته شود.

این نوشته در فناوری ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.