شارژ بی سیم ایرپاد با آیفون امکانپذیر می‌شود

اپل تنها سازنده بزرگ گوشی است که هنوز سیستم شارژ بی سیم معکوس روی گوشی های خود ارائه نمی دهد. این فناوری می‌تواند امکان شارژ باتری ایرپاد پرو و اپل واچ با آیفون را به‌منظور راحتی بیشتر کاربر فراهم ‌کند.

به گزارش تک ناک، نزدیک‌ترین گزینه به این ویژگی، باتری‌پک مگ سیف اپل است که امکان شارژ آن حین شارژ کردن آیفون هنگام شارژ کامل باتری را فراهم می‌کند.

به گفته اپل ” اگر باتری مگ سیف را به آیفون خود متصل کنید و سپس آن را به شارژ بزنید، می‌توان هر دو را همزمان شارژ کرد. در صورت نیاز به اتصال آیفون خود در حین شارژ به دستگاه دیگر مانند استفاده از CarPlay سیمی یا انتقال عکس‌ها به Mac ، شارژ آن با استفاده از شارژر مگ‌سیف یا باتری‌پک مگ سیف ممکن خواهد بود.

این واقعیت که آیفون شارژ بی‌سیم معکوس ندارد، چندان عجیب نیست، زیرا اغلب گوشی‌های اپل سال‌ها پس از رسیدن یک فناوری جدید به دستگاه‌های اندرویدی میان رده، از آنها بهره‌مند می‌شوند.

اپل دوست دارد روند جای‌گیری یک ویژگی جدید را در حاشیه تماشا کند و پس از اطمینان از میزان کافی پذیرش مصرف‌کننده، آن را با سیستمی مناسب و اغلب با ارزش افزوده و بازاریابی بهینه در آیفون‌ های خود قرار دهد. این نکته و این واقعیت که هر چه بیشتر در انتظار ارائه یک فناوری جدید باشیم، اجزای آن ارزان‌تر، کوچک‌تر و دقیق‌تر خواهند شد، به نظر می‌رسد از اهداف اپل باشد.

به هر حال، سال ها طول کشید تا اپل برای اولین بار شارژ بی سیم مگ سیف ساده را با سری آیفون 12 خود، مدت ها بعد از ارائه نه تنها شارژ بی سیم، بلکه شارژ بی‌سیم معکوس توسط سامسونگ با امکان شارژ کامل سری گلکسی بادز و سایر گجت‌های کوچک ارائه کند.

با این حال، سیستم مگ سیف با چیدمان سیم پیچ شارژ مبتکرانه و سیستم اتصال مغناطیسی و محل قرارگیری و تجربه کاربری بهبود یافته و همچنین همراه با مجموعه‌ای از لوازم جانبی سازنده و شخص ثالث به‌منظور به همراه‌داشتن ارزش افزوده ارائه شد.

شارژ بی سیم ایرپاد با آیفون امکانپذیر می‌شود

با این حال، اکنون اپل ممکن است آماده بهبود تجربه شارژ بی‌سیم با تلفن‌های خود باشد. طبق گزارش Patently Apple، یک پتنت بسیار فنی در USPTO با قطعات تراز مغناطیسی Bimodal برای تراز دستگاه‌ها دریافت کرده‌است. و در آن توضیحاتی درباره نحوه شارژ بی‌سیم و قرار‌گیری لوازم جانبی، معمولاً با سطح صاف و اشکال و فرم‌های مختلف، در پشت آیفون بدون دردسر وجود دارد.

راه حل اپل کمی فنی به نظر می‌رسد، زیرا طبق توضیح این پتنت، دستگاهی با یک جزء هم تراز دووجهی می تواند به طور متقابل به دستگاه های دیگر از طریق یک جزء تراز حلقوی اولیه یا یک جزء تراز حلقوی ثانویه متصل شود، اما هدف اصلی این است که بتوان به سادگی قاب شارژ بی‌سیم ایرپاد پرو یا حتی اپل واچ را در پشت iPhone (line of smartphones designed and marketed by Apple Inc.) قرار داد و آن را در حین حرکت بدون بررسی بیش از حد و نیاز به نگه‌داشتن همیشگی آن در تراز شارژ کرد.

در هر صورت، این پتنت ظاهراً ما را یک قدم دیگر به سیستم شارژ بی‌سیم معکوس توسط اپل نزدیک‌تر می‌کند، و حتی ممکن است به‌زمان عرضه سری آیفون 15 احتمالا با باتری‌های بزرگ‌تر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.