آخرین شایعات در مورد آیفون و آیپد تاشو اپل

 رقابت برای تولید گوشی‌ها و تبلت‌های تاشو داغ شده و حالا شایعه شده است که اپل هم این ایده را آزمایش می کند. البته هنوز نمی‌دانیم که آیا این شرکت، آیپد تاشو را معرفی می‌کند یا خیر.

به گزارش تکناک، شایعات حاکی از آن است که این شرکت مستقر در Cupertino در حال توسعه داخلی نمونه های اولیه آیفون‌ها و آی پد تاشو است اما این دستگاه‌ها هنوز بسیاری از مراحل تولید را طی نکرده‌اند. تحلیلگرانی به نام مینگ چی کو و رزا یانک گزارش داده‌اند که اولین محصول تاشو اپل در بهترین حالت ممکن در سال ۲۰۲۵ معرفی خواهد شد. جزئیات درباره این دستگاه‌ها در حال حاضر نامشخص است.

این موضوع اصلا بعید نیست، زیرا اپل در سال‌های اخیر به یک رویکرد محافظه‌کارانه پایبند بوده است. به دلیل تعداد بسیار زیاد دستگاه‌هایی که اپل هر سال عرضه می‌کند، با معرفی یک تلفن تاشو، احتمالاً با برخی مشکلات تامین مواجه خواهد شد؛ زیرا این فناوری هنوز محدود و گرانتر است.

اما دستگاه تاشو اپل چگونه به نظر خواهد رسید؟ افرادی که با این موضوع آشنایی دارند، اظهار کرده‌اند که شرکت اپل نمونه های اولیه مختلفی را در داخل ساختمان خود دارد. یکی از آنها بیشتر شبیه به یک آیفون تاشو است، ایده‌ای مشابه گوشی Galaxy Z Flip شرکت سامسونگ است. نمونه  اولیه دیگر، بیشتر شبیه به یک iPad است که به یک تلفن تاشو تبدیل می‌شود. کو امسال گفته است که اولین دستگاه تاشو یک تبلت خواهد بود. علاوه بر این افزود: من مطمئن هستم که تبلت تاشو در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد و انتظار دارم که این مدل جدید، حجم فروش را افزایش داده و ترکیب محصولات را بهبود بخشد. نظرسنجی‌های اخیر نشان داده است که تبلت تاشو دارای پایه کربنی خواهد بود. مواد فیبر کربن، پایه را سبک تر و بادوام تر می کند.

 رقابت برای تولید گوشی‌ها و تبلت‌های تاشو داغ شده و حالا شایعه شده است که اپل هم این ایده را آزمایش می کند. البته هنوز نمی‌دانیم که آیا این شرکت، آی پد تاشو را معرفی می‌کند یا خیر.

سال گذشته، یانگ ادعا کرد که شرکت اپل با تامین کنندگان خود در مورد سفارش دادن نمایشگرهای ۲۰ اینچی برای یک آیپد تاشو در مذاکره است. البته همه اینها برای نمونه های اولیه آزمایشی است و هیچ یک از آنها طرح محصولاتی نیستند که به زودی معرفی شوند. با این حال، جالب است بدانید که اگرچه داشتن یک دستگاه تاشو اولویتی برای اپل نیست، اما این شرکت این ایده را برای آینده رد نمی کند.

CCS Insight نیز پیش‌بینی کرده است که اولین دستگاه تاشو اپل حدود ۲٬۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت که بسیار گران تر از آیفون‌های فعلی است. اما در عین حال، دستگاه‌های تاشو شرکت‌های دیگر نیز ارزان نیستند. قیمت  Galaxy Z Fold 4 شرکت سامسونگ حدود ۱۷۹۹ دلار است و Pixel Fold جدید گوگل نیز با برچسب قیمتی ۱۷۹۹ دلار عرضه می‌شود.

آیا گوشی های تاشو ارزشش را دارند؟

برخی از مردم فکر می کنند دستگاه های تاشو چیزی بیش از یک حقه نیستند، در حالی که برخی دیگر واقعاً پتانسیل این فناوری را می بینند. عده ای فرصت تست کردن گوشی Galaxy Z Flip شرکت سامسونگ را داشته اند و اگرچه آن را به عنوان تلفن اصلی خود استفاده نمی کنند اما این باعث شده فکر کنند که فضایی برای این نوع گوشی ها وجود دارد.

 رقابت برای تولید گوشی‌ها و تبلت‌های تاشو داغ شده و حالا شایعه شده است که اپل هم این ایده را آزمایش می کند. البته هنوز نمی‌دانیم که آیا این شرکت، آیپد تاشو را معرفی می‌کند یا خیر.

شرکت سامسونگ با تلفن‌های تاشو خود عملکرد بسیار خوبی داشته است و این دستگاه‌ها فرصت‌های جدیدی را ارائه می‌دهند. برای برخی از افراد، همه چیز به این است که گوشی های بزرگ را در جیب یا کیف قرار دهند. برای دیگران، این موضوع درباره روش‌های جدید برای تعامل با تلفن در حالتی که آن را تا کرده‌اند است. بنظر می رسد گرفتن سلفی با Z Flip بدون اینکه آن را در دست بگیرید یا روی پایه بگذارید لذت بخش است.

در عین حال، بنظر می رسد این دستگاه‌ها بیشتر به عنوان نمونه های اولیه هستند تا دستگاه‌هایی نهایی برای استفاده کاربران. هنوز چین هایی در جایی که نمایشگر تا شده است وجود دارد و همچنین شکننده هستند. اینها چیزهایی هستند که اپل می تواند با آیفون یا آیپد تاشو خود تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.