معرفی رسمی شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک

ایلان ماسک از تاسیس شرکت هوش مصنوعی xAI خبر داد.وی در توییتی اعلام کرد هدف شرکت “فهم واقعیت” است و در این مورد به جزییات بیشتری اشاره نکرد.

به گزارش تکناک ،اولین بار در فروردین ماه درباره xAI ، زمانی که پرونده ها نشان داد که ماسک این شرکت را در نوادا تأسیس کرده است در مورد آن گزارش دادیم .

در آن زمان، ماسک به عنوان مدیر و جارد برچال، مدیر دفتر خانوادگی ماسک، به عنوان منشی آن فهرست شده بود. در آن زمان اطلاعات زیادی در مورد xAI وجود نداشت، اما گزارش ها حاکی از آن بود که ماسک برای شروع آن به دنبال کمک مالی از اسپیس ایکس و تسلا بوده است.

هدف این شرکت طبق وب سایت آن ، درک ماهیت واقعی جهان است. تیم xAI توسط ایلان ماسک رهبری می‌شود و شامل افرادی می شود که در  شرکت های بزرگ  هوش مصنوعی، از جمله OpenAI، Google Research، Microsoft Research و DeepMind (که اخیراً در گوگل ادغام شده  است) کار کرده‌اند.

علاوه بر ماسک، این وب سایت ایگور بابوشکین، مانوئل کرویس، یوهوای (تونی) وو، کریستین سگدی، جیمی با، توبی پولن، راس نوردین، کایل کوسیچ، گرگ یانگ، گوئودونگ ژانگ و زیهانگ دای را فهرست کرده است.

تیم xAI در حال حاضر توسط دن هندریکس، محققی که در حال حاضر مرکز ایمنی هوش مصنوعی را رهبری می‌کند، هدایت می شود

این مرکز، یک سازمان غیرانتفاعی است که هدف آن کاهش ریسک استفاده از  هوش مصنوعی در مقیاس اجتماعی  است.

این وب‌سایت می‌گوید تیم xAI@ در تاریخ 14 ژوئیه میزبان یک جلسه اسپیس توییتر خواهد بود، جایی که شنوندگان می‌توانند «با تیم ملاقات کنند و از آنها سؤال بپرسند». هنوز هیچ ساعت خاصی برای این اسپیس مشخص نشده است

طبق وب‌سایت xAI، این شرکت از شرکت فراگیر ماسک «X» جدا است «اما با X (تویتر)، تسلا و سایر شرکت‌ها همکاری نزدیکی خواهد داشت. ماسک اخیراً محدودیت‌های سخت‌گیرانه اما ظاهراً موقتی را برای خواندن توییتر اعمال کرده است و این تغییر را ناشی از حذف استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی برای جستجوی داده‌ها برای مدل‌های زبان بزرگ (LLM) می‌داند.

ماسک قبلاً بخشی از یک سازمان بزرگ هوش مصنوعی بوده است و OpenAI را در سال 2015 بنیانگذاری کرد. با این حال، او در سال 2018 برای جلوگیری از تضاد منافع با تسلا که کارهای زیادی در این زمینه انجام می دهد از آن کناره گیری کرد. از آن زمان او آشکارا از OpenAI انتقاد کرد و به تاکر کارلسون گفت که در حال کار بر روی ساخت چیزی به نام “TruthGPT” است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.