کشف ناشناخته‌ها در فضا با ربات‌های خودگردان

کت PickNik Robotics روز سه شنبه اعلام کرد که برنده قرارداد SpaceWERX برای کار روی ربات ها برای نیروی فضایی ایالات متحده شده است.

شرکت مهندسی و نرم افزار رباتیک PickNik Robotics روز سه شنبه اعلام کرد که برنده قرارداد SpaceWERX برای کار روی ربات ها برای نیروی فضایی ایالات متحده شده است.

به گزارش تک ناک، علاوه بر این، این شرکت اخیراً برنده قرارداد فاز اول تحقیقات نوآوری کسب‌وکارهای کوچک ناسا (SBIR) برای ادامه کار بر روی ربات های خودگردان برای استفاده های فضایی و همچنین یک کمک مالی شتاب‌دهنده صنایع پیشرفته کلرادو (AIA) برای صنعت رباتیک فضایی شده است.

دکتر دیو کولمن، مدیر عامل شرکت PickNik Robotics، گفت: این سه پیروزی اعتبار بیشتری را برای کار ما در رباتیک فضایی فراهم می کند، یک حوزه تمرکز اصلی برای شرکت ما.

ما مشتاقانه منتظر همکاری با نیروی فضایی، ناسا و سایر سازمان‌ها در اقتصاد فضایی هستیم تا به آنها کمک کنیم تا در پیچیدگی و پتانسیل روباتیک، به‌ویژه بازوهای روباتیک، در این حوزه حرکت کنند.

SpaceWERX بازوی نوآوری نیروی فضایی ایالات متحده است. قرارداد SpaceWERX برای PickNik Robotics است تا به توسعه کنترل پیشرفته برای گرفتن اشیاء فضایی در مدار و افزایش کارایی و ایمنی کلی عملیات نیروی فضایی ایالات متحده کمک کند. این پروژه  بر روی گرفتن و دستکاری اشیاء در مدار با استفاده از بازوهای رباتیک متمرکز خواهد بود.

digikala

PickNik Robotics از نرم‌افزار MoveIt Space خود که هماهنگی ربات‌های خودران را در برنامه‌های IVA و EVA برای اپراتورهای زمینی آسان می‌کند استفاده خواهد کرد . این نرم افزار در کنار تیم Robonaut ناسا تکامل یافته است.

در همین حال، قرارداد فاز اول ناسا SBIR برای PickNik Robotics است تا کار خود را با ناسا در مورد ربات های خودگردان فضایی با نظارت اپراتور زمینی پیش ببرد. PickNik مدل‌های یادگیری ماشینی را توسعه خواهد داد که اپراتورها را قادر می‌سازد تا از دستورالعمل‌های سطح بالا برای هدایت یک ربات برای انجام کارهای مختلف از جمله باز کردن درهای ماژول ایستگاه های فضایی، کابینت‌ها و کشوها و همچنین تعامل با اشیاء دیگر مانند شیرها، دکمه‌ها و سوئیچ ها استفاده کنند.

سال گذشته،شرکت  PickNik Robotics یک قرارداد فاز دوم ناسا SBIR برای قابلیت‌های برنامه‌ریزی پیشرفته برای روبات‌ها در محیط‌های ریزگرانشی دریافت کرد. این کار به یک زیرساخت کلی برای برنامه ریزی و اجرای حرکات در یک محیط ایستا منجر شد. بینش و تجربه از آن پروژه تا حد زیادی MoveIt Space، نرم‌افزار کنترل روبات های فضایی با نظارت اپراتور زمینی شرکت PickNik Robotics را شکل داده است.

افزایش ایمنی و کاهش هزینه پروازهای فضایی

دکتر مارک مول، مدیر تحقیقات PickNik Robotics گفت: افزایش ایمنی و کاهش هزینه پروازهای فضایی از طریق روباتیک بسیار مهم است، و این سه پیروزی ما را قادر می‌سازد تا از این تلاش حمایت کنیم.

همراه با نرم افزار MoveIt Space و MoveIt Studio، ما بیش از 40 نفر در PickNik Robotics با 363 سال تجربه ترکیبی روباتیک داریم که آماده هستند به هر نوع سازمانی خدمات ارائه دهند.

در اواخر مارس 2022، شرکت PickNik Robotics اعلام کرد که با Sierra Space در زمینه روباتیک برای زیستگاه‌های فضایی و مأموریت‌های فضایی دور  همکاری می‌کنند. PickNik همچنین با Motiv Space Systems و Tethers Unlimited روی روباتیک فضایی کار می کند.

 

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.