عرضه رسمی قابلیت مرور اینترنتی در ChatGPT

سه هفته پس از معرفی مجدد قابلیت مرور اینترنتی در حالت بتا و توقف آن برای چند ماه، OpenAI قابلیت مرور اینترنتی را به طور رسمی در ChatGPT راه‌اندازی کرده است.

به گزارش تکناک، ChatGPT (artificial intelligence chatbot developed by OpenAI)، ربات چت هوش مصنوعی تولیدی که در طی 12 ماه گذشته جهان را به خود مشغول کرده است، از نظر تاریخچه داده‌ها تا سپتامبر 2021 محدود بوده است که این امر باعث ناکارآمدی آن به عنوان یک موتور جستجوی درلحظه‌ شده است.

با این حال، OpenAI در ماه مارچ شروع به ارائه خدمات اینترنتی به چت‌جی‌پی‌تی کرد، حرکتی که همیشه با خطرات ذاتی همراه بوده است، زیرا وب زنده به همان شیوه‌ای که دارای مجموعه داده‌های آموزشی ثابت است، تنظیم نشده است و این موضوع به طور عجیبی درهای سوء استفاده توسط عوامل بد و همچنین آشوب الگوریتمی قدیمی را باز می‌کند.

سپس در ماه می، OpenAI شروع به ارائه جستجوی وب از طریق بینگ، موتور جستجوی متعلق به مایکروسافت، حامی شرکت OpenAI، کرد و در پایان ژوئن، دسترسی به برنامه موبایل چت‌جی‌پی‌تی را نیز افزایش داد. با این حال، بعد از کشف اینکه چت‌جی‌پی‌تی قادر به نمایش محتواهایی با پرداخت وجه است، این قابلیت جدید به سرعت برداشته شد.

سریعا به اواسط ماه سپتامبر برویم، OpenAI شروع به ارائه مجدد قابلیت “مرور با بینگ” کرد، با تنظیم دقیق نحوه پیروی چت‌جی‌پی‌تی (بات مکالمه هوش مصنوعی، توسعه یافته توسط اوپن ای‌آی) از دستورالعمل های ارائه شده توسط صاحبان محتوا ، اکنون قول داده است که به هر آنچه که صاحب سایت در فایل Robots.txt خود گفته است، شبیه به جستجوگرهای سنتی وب، پایبند باشد.

اکنون، مرور با بینگ به طور رسمی برای تمامی مشترکان پلن‌های پلاس و تجاری در دسترس است و نیازی به فعال کردن سوئیچ بتا در تنظیمات نیست.

در خبرهای مرتبط، OpenAI همچنین DALL-E 3 را یک ماه پس از رونمایی از آخرین نسخه تولیدکننده متن به تصویر، به حالت بتا تبدیل کرد.

ادغام DALL-E 3 با چت‌جی‌پی‌تی به این معنی است که کاربران زمانی که از DALL-E برای ایجاد تصویر استفاده می‌کنند نیازی ندارند به طور دقیق درباره نمونه متن‌های خود فکر کنند – چت‌جی‌پی‌تی می‌تواند بخش قابل توجهی از کار سنگین را بر عهده بگیرد تا تضمین کند که تصویری که کاربر دریافت می‌کند به آنچه که می‌خواهند نزدیک‌ است.

اما بیش از آن، با تعبیه مستقیم DALL-E 3 در چت‌جی‌پی‌تی، کاربران اکنون می‌توانند تصاویر را به عنوان بخشی از پرسش‌های مبتنی بر متن خود، بدون نیاز به تغییر بین برنامه‌ها، دریافت کنند.

DALL-E 3 در حال حاضر به صورت بتا در وب و موبایل در دسترس است و کاربران می‌توانند با انتخاب “DALL-E 3 (بتا)” از تب GPT-4 درون چت‌جی‌پی‌تی، این قابلیت را فعال کنند.

محدوده صوتی

همه اینها بخشی از محدوده گسترده‌تری را تشکیل می‌دهد که ChatGPT را از یک تولیدکننده مبتنی بر متن خالص دورتر می‌کند، و به سمتی می‌ برد که صدا و تصویر بخش زیادی از وظایف آن است.

ماه گذشته، OpenAI به چت‌جی‌پی‌تی دهان و گوش داد و کاربران با ترکیب دنیای دستیارهای صوتی مانند الکسا با مدل‌های زبانی بزرگ و قدرتمند، می توانند گفتگوی شفاهی با چت‌بات داشته باشند. به عنوان مثال، کاربر قادر خواهد بود از چت‌جی‌پی‌تی بخواهد که در لحظه یک داستان خواب برای کودکش ایجاد و روایت کند، اگرچه احتمالاً بهتر است کنارش باشید تا ببینید چه چیزی ارائه می‌شود.

علاوه بر این، چت‌جی‌پی‌تی همچنین به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از تصاویر به دنبال پاسخ‌شان بگردند، به این معنی که فردی می‌تواند یک تصویر از یک شی را بارگذاری کند و بفهمد آن چیست یا موارد مشابهی را پیدا کند.

بنابراین، خبر امروز به طور قاطع بر تلاش OpenAI برای تبدیل چت‌جی‌پی‌تی به یک موتور جستجوی مولد چندرسانه‌ای، یکپارچه، به طور کامل و به صورت لحظه‌ای تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.