عرضه نسخه جدید کارت های گرافیک انویدیا به بازار

طبق گزارش‌ها، انویدیا در حال آماده‌سازی نسخه SUPER برای کارت های گرافیک RTX 4070 و RTX 4080 است.

به گزارش تکناک ، یک منبع قابل اعتماد با نام کاربری hongxing2020 ادعا می‌کند که Nvidia در حال کار بر روی مدل‌های GeForce RTX 4080 SUPER، RTX 4070 Ti SUPER و RTX 4070 SUPER است.

اخیراً، منبع دیگری نیز با نام کاربری Zed__Wang اشاره کرده است که Nvidia در حال توسعه نسخه قدرتمندتری از RTX 4080 است که ممکن است از برندینگ SUPER یا Ti استفاده کند.

اگرچه جزئیات کامل این محصول انویدیا مشخص نیست، گفته می‌شود که RTX 4080 SUPER بر اساس هسته GPU AD102 کامل استوار است که کاملاً مشابه با هسته موجود در RTX 4090 است. این نشان می‌دهد که تعداد هسته‌های CUDA و پهنای باند حافظه آن بیشتر از RTX 4080 عادی بدون SUPER است که از یک شیار AD103 کاهش یافته است.

این محصول جدید می‌تواند به عنوان یک راهکار برای پر کردن فاصله قابل توجه در عملکرد بین RTX 4080 و RTX 4090 مورد استفاده قرار گیرد. قیمت RTX 4080 SUPER قدرتمند به احتمال زیاد با قیمت اولیه RTX 4080 همخوانی خواهد داشت و قیمت این کارت کاهش می‌یابد. همچنین، به نظر می‌رسد نسخه‌های تازه‌سازی شده RTX 4070 Ti و RTX 4070 نیز در دست ساخت باشند تا گزینه‌های بیشتری با قیمت‌های متفاوت در اختیار کاربران قرار گیرد.

با اینکه برندینگ SUPER در سری RTX 30 (Ampere) استفاده نشد، اما قبلاً در کارت‌های سری RTX 20 (Turing) مشاهده شده است. اگر نسخه‌های SUPER عرضه شوند، این برای اولین بار است که Nvidia (American multinational technology company) مدل Ti را با برندینگ SUPER معرفی می‌کند. در گذشته، ورژن‌های Ti نشان‌دهنده محصولات با مشخصات بالاتر بودند، در حالی که برندینگ SUPER برای بهبودهای عملکردی در کارت‌های غیر-Ti موجود از طریق بروزرسانی میان‌دوره‌ای استفاده می‌شد.

اگر RTX 4070 Ti SUPER واقعی باشد، این نشان دهنده ترکیب جالبی از این دو سیستم نامگذاری است. بنابراین، وجود چندین اطلاعات درز شده درباره این محصولات، نشان می‌دهد که برنامه‌ها از مرحله حدس و گمان عبور کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.