آمریکا عرصه را برای شرکت‌های سخت افزاری چینی تنگ‌تر کرد

قانون تجهیزات امن

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)  رسما اعلام کرد قانون تجهیزات امن آمریکا از امروز اجرایی می شود و این یعنی اینکه شرکت های بزرگ و مطرح چینی قادر به فروش برخی از محصولات آینده در ایالات متحده نخواهند بود.

به گزارش تکناک، کشمکش میان آمریکا و چین مساله جدیدی نیست و از چندین دهه پیش در جریان است.

این تقابل در دولت ترامپ برای اولین بار شکل علنی به خود گرفت و سال گذشته، دولت بایدن فرمان تجهیزات امن را به قانون تبدیل کرد. این قانون به دولت ایالات متحده اجازه مسدودسازی مدارک مجوز چند شرکت چینی را می‌دهد.قانون تجهیزات امن

اگر ایالات متحده متوجه شود سخت افزار آن شرکت ها امنیت ملی را تهدید میکند، آنها مجوز خود را از دست خواهند داد. امروز FCC با صدور بیانیه ای از اجرایی شدن قانون تجهیزات امن از امروز خبر داد. این بدان معناست که Huawei، ZTE، Hytera، Hikvision و Dahua قادر به فروش برخی از محصولات آینده در ایالات متحده نخواهند بود.

HUAWEI و ZTE دوباره در لیست تحریم ها قرار دارند

FCC گفت این قانون و اجرای آن به آنها اجازه محافظت از کاربران خود را می دهد. همچنین به معنی عدم تحریم تمامی سخت افزارهای این شرکت های چینی توسط FCC است. با این حال برخی از آنها در رابطه با فروش محصولات خود در آمریکا با مشکلات جدی مواجه خواهند شد. به عنوان مثال، Hytera، Hikvision و Dahua بر تجهیزات مرتبط با «ایجاد امنیت عمومی، امنیت تأسیسات دولتی، نظارت فیزیکی بر زیرساخت‌های حیاتی و سایر اهداف امنیت ملی» تمرکز دارند. آنها باید بتوانند به FCC امنیت محصولات خود را که صرفا خدمت به کاربران و نه نهادهای دولتی است، ثابت کنند. اگر بتوانند این مساله را ثابت کنند،  اجازه فروش محصولات خود را خواهند داشت.

در نگاه اول، گویا دولت ایالات متحده فقط قصد تحریم شرکت‌های ساخت فناوری را دارد. بسیاری فکر می کنند این مساله دلیل اصلی ممنوعیت Huawei و ZTE از چند سال پیش است. اما به گفته دولت ایالات متحده، آنها با دولت چین مرتبط هستند و داده های کاربران خود را جمع آوری می کنند.

FCC همچنین خواستار 5 میلیارد دلار غرامت برای جایگزینی تجهیزات Huawei و ZTE توسط اپراتورهای آمریکایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.