راهکار جدید مایکروسافت برای تعمیر آسان ویندوز 11

مایکروسافت در بروزرسانی جدید برای ویندوز 11 این قابلیت را ایجاد کرده تا بدون نیاز به نصب مجدد بتوانید سیستم عامل خود را تعمیر کنید.

به گزارش تکناک، وقتی با یک مشکل در کامپیوتر ویندوزی خود مواجه می شوید، گاهی راهکار کاملاً اصولی برای حل آن، نصب مجدد سیستم عامل است. البته این راهکار ممکن است مشکل را حل کند، اما برای این کار باید اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی از فایل‌های خود دارید (که باید داشته باشید) و همچنین باید زمانی را صرف کنید تا تمامی برنامه‌ها و فایل‌های خود را دوباره به جایگاه قبلی آنها برسانید.

اما در نسخه جدید Canary (Build 25905) برنامه Windows Insider، مایکروسافت یک راهکار را برای رفع مشکلات در حال آزمایش قرار داده است، این راهکار، به کار گیری بروز رسانی ویندوز برای تعمیر مشکلات و نصب نسخه “تعمیری” ویندوز 11 بدون حذف هیچکدام از فایل‌ها، تنظیمات و برنامه‌های شما است. مایکروسافت دیروز در یک بروزرسانی برای عرضه اولیه این نسخه در تاریخ 12 ژوئن، این ویژگی را معرفی کرد.

در تئوری، این باید به نسخه‌ای از ویندوز منجر شود که تمامی چیزها در آن به همان شکلی باشد که قبلاً بوده است، به جز هرگونه نواقص نرم‌افزاری یا سیستم عامل که در طول مدت استفاده ممکن است ظاهر شده باشد. آماندا لانگوسکی، مدیر بخش Windows Insider و براندون لوبلانک، مدیر ارشد برنامه، در یک پست وبلاگ گفتند: محتوای تعمیری با عنوان نسخه تعمیری در صفحه تنظیمات بروز رسانی ویندوز نمایش داده می‌شود. این قابلیت در بسیاری از موارد مفید است اما برای حفظ امنیت و بروزرسانی دستگاه طراحی شده است.

افرادی که در Canary builds هستند و می‌خواهند تنظیمات تعمیر جدید را تست کنند، می‌توانند به تنظیمات > سیستم > بازیابی بروند. گزینه با نام “رفع مشکلات با استفاده از بروز رسانی ویندوز” و دکمه “نصب مجدد در حال حاضر” در آن وجود دارد.

در صورت موفقیت، این راهکار به کاربران ویندوزی که دچار مشکلات هستند، از نیاز به ساخت درایو USB بوت‌شونده و جایگزینی همه داده‌های خود با نسخه پشتیبان کمک خواهد کرد. اما به خاطر داشته باشید که Canary builds برای بررسی سریع و با مستندات محدود طراحی شده‌اند و ممکن است ناپایدار باشند. بنابراین، اگر بر روی دستگاه اصلی که برای کار به آن نیاز دارید هستید، بهتر است منتظر این ویژگی در Beta build یا در نسخه‌های اصلی باشید.

امکانات دیگر در نسخه 25905 شامل شکلک‌هایی با ظاهر 3D، افزودن AI hub به فروشگاه مایکروسافت و به طرز شگفت‌انگیزی نصب درایورهای Zune به درستی در ویندوز ۱۱ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.