مدل ۸.۵ خودرو گلف R رونمایی می‌شود

مدل ۸.۵ خودرو گلف R رونمایی می‌شود

فولکس‌ واگن با معرفی گلف R 8.5، نسخه‌ای از هاچ‌بک محبوب خود را رونمایی می‌کند، که به رینگ‌های سبک‌ وزن فورج مجهز است.

به گزارش تک‌ناک، علاقه‌مندان به هاچ‌بک‌های اسپرت، آماده باشید! فولکس‌ واگن در این ماه از گلف R 8.5 کاملاً جدید رونمایی خواهد کرد. این نسخۀ جدید با قدرت بیشتر، ظاهری به روز و انبوهی از به‌روزرسانی‌ها را ارائه می‌دهد تا جایگاه خود را به عنوان مدل برتر در میان خانوادۀ گلف حفظ کند.

گلف R 8.5 که به دنبال برادران خود گلف و گلف GTI 8.5 که اوایل سال جاری معرفی شدند و به بازار می‌آیند، از پیشرانه‌ای قدرتمندتر بهره می‌برد که جزئیات آن هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

فولکس‌ واگن در آستانۀ رونمایی از این خودرو، تصاویر چرخ‌های جدید آن را منتشر کرده است، که به عنوان نسخۀ R 8.5 قابل ارائه خواهد بود.

انتظار می‌رود گلف R 8.5 جدید با ظاهری مدرن‌تر و اسپرت‌تر، در کنار کابین لوکس‌تر و مجهزتر و البته هندلینگ و فرمان‌پذیری ارتقایافته، قلب علاقه‌مندان به رانندگی‌های اسپرت را به تسخیر درآورد.

رینگ‌های جدید گلف R 8.5 علاوه بر زیبایی، باعث ارتقای قابل‌توجه عملکرد خودرو نیز می‌شود.

این رینگ‌ها که از فورج شدۀ با کیفیت ساخته شده‌اند، سبک‌تر از رینگ‌های معمولی هستند و به همین دلیل شتاب، هندلینگ و فرمان‌پذیری خودرو را بهبود می‌بخشند.

طراحی این رینگ‌ها نیز به گونه‌ای است که تهویۀ ترمزها را به‌طور مستقیم انجام می‌دهند. ده مستطیل توخالی در مرکز رینگ قرار می‌گیرد که به جریان هوا به سمت دیسک‌های ترمز کمک و آن را خنک می‌کند. همچنین آنها را در شرایط رانندگی پرفشار، مانند رانندگی در جاده‌های کوهستانی یا پیست مسابقه، تضمین می‌کند.

علاوه بر عملکردهای جدید، رینگ‌های گلف R 8.5 از نظر ظاهری نیز بسیار جذاب هستند. شکل پره‌های باریک Y که به سمت لبۀ رینگ کشیده می‌شوند، ظاهری اسپرت و مدرن به خودرو می‌بخشند.

فولکس‌ واگن با معرفی گلف R 8.5 ، مدل قدیمی از این هاچ‌بک محبوب را رونمایی کرده است که رنگ‌های جدید و رینگ‌های اسپرت را به ارمغان می‌آورد.

مشتریان می‌توانند برای بدنۀ گلف R 8. 5 از بین دو رنگ جدید، مشکی الماسی و خاکستری تیره انتخاب کنند. این رنگ‌ها ظاهری شیک و مدرن به این هاچ‌بک اسپرت می‌بخشند.

چرخ‌های جدید 19 اینچی این خودرو، که در لاستیک‌های 235/35 پیچیده شده‌اند، ظاهری هدفمند و اسپرت‌تر از طرح‌های قبلی ارائه می‌دهند.

فولکس‌ واگن می‌گوید که این طراحی از رینگ‌های گلف R32 افسانه‌ای الهام گرفته است. این رینگ‌ها با نام Warmenthau شناخته می‌شوند که اسم روستایی می‌باشد که کارخانۀ گلف R در آن واقع شده است.

علاوه بر رنگ‌ها و رینگ‌های جدید، گلف R 8.5 از به‌روزرسانی‌های دیگری نیز بهره می‌برد. از جملۀ این به‌روزرسانی‌ها می‌توان به چراغ‌های LED جدید اسپرت‌تر و تغییرات جزئی در فضای داخلی اشاره کرد.

مدل 8.5 با رینگ‌های سبک‌وزن فورج

رانبیر کلها، طراح فولکس‌ واگن، در مورد چالش‌های دستیابی به هدف وزن «بلند پروازانه» برای رینگ‌های جدید گلف R 8.5 گفت: دستیابی به این هدف، چالش بزرگی را پیش روی ما قرار داد، چرا که حفظ ساختاری رینگ چرخ از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

وی تصریح کرد: ما از مواد و روش‌های نوآورانه‌ای استفاده می‌کنیم تا بدون ایجاد خطر در بخش ایمنی و عملکرد، وزن رینگ‌ها را تا حد امکان کاهش دهیم.

گلف R هاچ‌بک اسپرت فولکس‌ واگن، با فیس‌لیفتی جدید و قدرتمندتر به میدان می‌آید. این نسخه به‌روزرسانی‌شده که در 26 ژوئن رونمایی می‌شود، از موتور 2.0 لیتری توربوشارژ سیلندر با قدرت 328 اسب بخار بهره می‌برد، که نسبت به مدل قبلی 13 اسب بخار افزایش دارد

هنوز اطلاعاتی در مورد میزان گشتاور این خودرو منتشر نشده است، امّا با توجه به افزایش قدرت، انتظار می‌رود که گشتاور نیز به میزان قابل توجهی افزایش داشته باشد.

یکی از تغییرات قابل توجه در گلف R جدید، حذف احتمالی گیربکس دستی است. فولکس‌ واگن قبلاً اعلام کرده بود که دیگر گیربکس دستی را برای مدل GTI ارائه نمی‌دهد و به نظر می‌رسد که این موضوع برای گلف R نیز صدق می‌کند.

فولکس‌ واگن سابقه‌های طولانی در نامگذاری رینگ‌های خود به نام شهرها دارد. تورنتو، پرتوریا و نوگارو نمونه‌هایی از این نام‌ها هستند. نام رینگ‌های گلف R جدید هنوز مشخص نیست، امّا انتظار می‌رود که در زمان رونمایی از خودرو اعلام شود.

با افزایش قدرت و حذف احتمالی گیربکس دستی، گلف R فیس‌لیفت به طور حتم تجربۀ رانندگی چابک‌تر و هیجان‌انگیزتری را ارائه خواهد داد. علاقه‌مندان به خودروهای اسپرت و طرفداران گلف R، بی‌صبرانه منتظر رونمایی از این هاچ‌بک قدرتمند و چابک در 26 ژوئن هستند.

فولکس‌ واگن گلف R از نظر ظاهری، قدرت و فضای داخلی، جذاب‌تر از همیشه است. این به‌روزرسانی‌ها بدون شک تجربۀ رانندگی جدیدی با این هاچ‌بک اسپرت را می‌دهند، امّا خبرهای هیجان‌انگیز دیگری هم در راه است.

احتمال دارد این خبر معرفی نسخۀ پیست‌محور گلف R باشد. با وجود اینکه فولکس‌ واگن قصد دارد تا چند سال آینده به طور کامل به سمت قوای محرکه حرکت کند، به نظر می‌رسد که از آن پیشی گرفته و می‌خواهد گلف R را با این کار معرفی کند.

هنوز فولکس‌ واگن این موضوع را تأیید نکرده است، امّا شایعات رسمی و زمزمه‌ها نشان می‌دهند که چنین نسخه‌ای در حال توسعه می‌باشد. انتظار می‌رود که نسخۀ پیست‌محور گلف R از وزن کم‌تر، سیستم تعلیق اسپرت‌تر، آیرودینامیک ارتقا یافته و قدرتی بیشتر نسبت به مدل استاندارد بهره‌ ببرد.

این نسخه می‌تواند برای علاقه‌مندان به رانندگی در پیست و افرادی که به دنبال هیجان و عملکرد بهتر از گلف R هستند، بسیار جذاب باشد. امّا با توجه به تولید خودروهای الکتریکی توسط فولکس‌ واگن، ممکن است این پیست‌محور گلف R، آخرین نسخۀ بنزینی از هاچ‌بک محبوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram