مرورگر اُپرا به ChatGPT مجهز شد

امروز، مرورگر اپرا یک به‌روزرسانی جدید (نسخه 97.0.4719.26) منتشر کرده است که شامل ربات چت هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT است.

امروز، مرورگر اپرا یک به‌روزرسانی جدید (نسخه 97.0.4719.26) منتشر کرده است که شامل ربات چت هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT و یک مبدل متن به تصویر به نام ChatSonic است.

به گزارش تکناک، مایکروسافت یکی از اولین شرکت‌هایی بود که ارزشی را که ChatGPT می‌توانست برای کسب‌وکارشان به ارمغان بیاورد، درک کرد. به همین دلیل است که بیل گیتس از پرداخت 10 میلیارد دلار تردید نکرد. در واقع، شرکت ردموند به تمام ویژگی های محصول OpenAI دسترسی پیدا کرد و توانست آن را در چندین سرویس ادغام کند.

اولین مورد جستجوی Bing بود که پشتیبانی GPT-3.5 را دریافت کرد و روند جستجو را بسیار پیشرفته تر کرد. بعداً، مایکروسافت چت ربات مجهز به هوش مصنوعی را به مرورگر Edge خود اضافه کرد. در حال حاضر، تعداد زیادی از محصولات و خدمات مایکروسافت از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

اما زمان زیادی نخواهد گذشت و سایر شرکت ها نیز هوش مصنوعی را در محصولات خود ادغام می کنند. رقبای OpenAI نیز در حال کار بر روی نسخه های خود از ChatGPT هستند. Google’s Bard بهترین مثال است. در این زمینه، اپرا اعلام کرده است که به زودی قصد یکپارچه سازی چت جی‌پی‌تی را در مرورگر خود دارد.

 

مرورگر اپرا ChatGPT و ChatSonic را در نوار کناری قرار داده است تا آنها را در دسترس قرار دهد. همانطور که گفته شد، ChatGPT متن را پردازش می کند، در حالی که ChatSonic با GPT-4 به کاربران اجازه می دهد تصاویر را بر اساس متن ورودی تولید کنند.

کاربران اکنون می توانند با برجسته کردن یا تایپ متن در وب سایت، راهنمایی های هوش مصنوعی ایجاد کنند. در عین حال، کاربران همچنین می‌توانند از هوش مصنوعی بخواهند که در نوشتن مقالات، خلاصه کردن صفحات وب و تولید پست‌های رسانه‌های اجتماعی به کاربران کمک کند.

تیم مرورگر اپرا نیز در حال کار بر روی ویژگی های جدید است. اپرا گفت که همچنین در حال توسعه سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی برای «افزایش تجربه مرور» است و قصد دارد «سرویس‌های محتوای محبوب تولید شده توسط هوش مصنوعی» را به نوار کناری اضافه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.