مرورگر ویژه هوش مصنوعی اُپرا رونمایی شد

اپرا زودتر از موعد اطلاعات نسخه مرورگر کاملاً بازطراحی شده Opera One را منتشر کرده است و قصد دارد آن را اواخر امسال برای همه پلتفرم ها راه اندازی کند.

به گزارش تکناک، مرورگر Opera One به گونه ای طراحی شده است که ظاهری تمیزتر با فضای باز فراوان برای ویژگی ها و برنامه ها و هوش مصنوعی در نوار کناری و نوار آدرس خود دارد.

اپرا می‌گوید که در مرورگر Opera One از یک ترکیب‌کننده چند رشته‌ای جدید و اصول طراحی مدولار جدید خود استفاده کرده است تا چندین نمونه ویژگی‌ جدید را فعال کند که یکی از تازه ترین این ویژگی ها، «جزایر تب» است.

این مرورگر این قابلیت را دارد که وب‌سایت‌هایی را که افراد بر اساس محتوایشان باز می‌کنند، به‌طور خودکار و مستقیم، گروه‌بندی کند. به عنوان مثال، تمام صفحات منوها و جزئیات سایت یک رستوران را در یک تب باز می کند، و برگه های Google Docs را در تب دیگر.

digikala

دلیل گنجاندن این قابلیت در مرورگر Opera One این است که بهم ریختگی ها کاهش پیدا کند و وب گردی و جستجو در سایت های گوناگون راحت تر شود. ظاهرا اپرا تحقیقاتی انجام داد و متوجه شد که کاربران نسبت به اینکه تب های زیادی باز کنند، شکایت دارند و برایشان سخت است از یک تب به تب دیگر بروند، بنابراین این قابلیت را در این نسخه قرار داد.

درست است که این مرورگر با قابلیت ایجاد جزایر تب طراحی شده است، اما کاربران می توانند به صورت دستی صفحات خود را گروه بندی کنند. کاربران می‌توانند تب ها را بین جزیره‌ تب ها  انتخاب و رها کنند یا با فشار دادن دکمه CTRL یا Command و کلیک بر روی وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند گروه بندی کنند، با کلیک راست بر روی گزینه «ایجاد جزیره تب»، یک تب جدید ایجاد کنند. اپرا این ویژگی جدید را به تازگی گسترش داده است بنابراین احتمالاً می توانیم انتظار ویژگی های طراحی مشابه بیشتری را داشته باشیم.

مرورگر Opera One علاوه بر جزایر تب، دارای ChatGPT، ChatSonic و AI Prompts است که به طور پیش فرض فعال هستند. اگر به خاطر داشته باشید، این شرکت در ماه مارس یکپارچه سازی نوار کناری را برای چت ربات های هوش مصنوعی معرفی کرد که به کاربران این امکان را می داد تا به سرعت آنها را در یک پنجره جداگانه در مرورگر راه اندازی کنند. در همین حال، ویژگی AI Prompts راه‌های مختلفی را پیشنهاد می‌کند که افراد می‌توانند از چت‌بات‌ها برای تبدیل متن روی صفحه استفاده کنند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.