معرفی” تاریخچه الفبا” توسط مجری مشهور

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که شرکت Wondrium مجموعه "نوشتن باستانی و تاریخچه الفبا " در 19 می 2023 در پلتفرم آموزشی این شرکت عرضه خواهد شد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که شرکت Wondrium در روز پنجشنبه منتشر کرد، مجموعه “نوشتن باستانی و تاریخچه الفبا” در 19 می 2023 در پلتفرم آموزشی این شرکت عرضه خواهد شد.

به گزارش تکناک، پروفسور مک ورتر زبان‌شناس دانشگاه کلمبیا در این ارتباط گفت: احتمالاً 2 میلیون سال است که صحبت می کنیم و کمتر از 6000 سال است که می نویسیم. چه چیزی منجر به اختراعی عجیب و شگفت انگیز مانند نوشتن شد؟

او اعلام کرد قصد دارد در سری ۱۶ قسمتی جدید خود، بینندگان را در سیر تکاملی جذاب نویسندگی راهنمایی کند.

او اضافه کرد: چطور این 26 حرف الفبای ما شد؟ این من را شیفته خود می کند و می خواهم آنچه را که یاد گرفته ام با شما به اشتراک بگذارم.

مک ورتر امیدوار است با ردیابی روند توسعه 26 حرفی که الفبای کنونی را تشکیل می‌دهند، از الفبای اولیه سامی تا سیستم‌های نوشتاری مورد استفاده در خاورمیانه، اروپا، شمال آفریقا و پاکستان، منشأ آنها را روشن کند.مک وورتر تلاش می‌کند تا تاریخ خارق العاده زبان را با رویکرد طنز و ومحاوره ای خود به صورت جذابی آشکار سازد.

نوشتن باستانی و تاریخچه الفبا

زبان‌شناس دانشگاه کلمبیا می‌خواهد چگونگی ایجاد نوشتن و دلایلی را که در ۲۶ حرف الفبای مدرن در این مجموعه نقش داشته است، بررسی کند.

او مسائل مهمی را در زبان و نوشتن بررسی می‌کند که بسیاری از مردم به آن فکر نمی‌کردند، مانند ریشه‌های نقطه‌گذاری و دلایل ظاهری خاص برخی حروف.

آغاز حروف الفبا را می توان در هزاره دوم پیش از میلاد در سیستم نوشتاری حروف بی صدای خاور نزدیک برای زبان سامی ردیابی کرد.

مک ورتر حرکات و تحولاتی را که سیستم نوشتاری که امروزه استفاده می کنیم را شکل داده، از الفبای اولیه سامی که در مصر باستان ایجاد شد تا سیستم های نوشتاری مختلف که در سراسر جهان استفاده می شود، ردیابی می کند.

دکتر جان مک وورتر در حوزه زبان و زبان شناسی بیش از 20 عنوان کتاب تالیف کرده است. او سمت دانشیار ادبیات انگلیسی و تطبیقی در دانشگاه کلمبیا را دارد و به خاطر پادکست Lexicon Valley و ستون هفتگی در نیویورک تایمز شهرت دارد.

مک وورتر در مجموعه بعدی خود، «نوشتن باستانی و تاریخ الفبا»، به دنبال آن است که تاریخ زبان و الفبا را به همان اندازه که آموزشی است، سرگرم کننده نیز ارائه دهد. همانطور که در بیانیه مطبوعاتی ذکر شد، او این کار را با استفاده از شوخ طبعی و فن بیان خود انجام می دهد.

زیرنویس:

«نوشتن باستان و تاریخ الفبا» در ماه مه به طور انحصاری در Wondrium نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.