معرفی قابلیت جدید Crop and Lock در ویندوز 11

مایکروسافت یک قابلیت جدید برای مجموعه ابزارهای کاربردی PowerToys خود در ویندوز 11 منتشر کرده که با نام Crop and Lock شناخته می‌شود و به شما اجازه می‌دهد پنجره یک برنامه را برش داده و تنها جزئیاتی را که می‌خواهید مشاهده کنید نمایش دهید.

به گزارش تکناک، شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ PowerToys را از مرگ برگرداند و آن را در GitHub به صورت منبع باز منتشر کرد؛ ابزارهای دیگری که در این مجموعه وجود دارد شامل تغییر وضعیت برای ویژگی‌های کوچک و مفید مانند چسباندن متن ساده یا قابلیت نگه‌داشتن یک برنامه همیشه در بالای صفحه است.

Crop and Lock، که برای هر دو ویندوز 11 و ویندوز 10 نسخه 2004 (19041) یا جدیدتر در دسترس است، دارای دو حالت است . حالت برش تصویر کوچک غیر تعاملی که در واقع یک پخش زنده از ناحیه‌ای است که شما انتخاب می‌کنید و با بروزرسانی صفحه به روز می‌شود، و حالت “Reparent” که مایکروسافت آن را تعاملی‌تر توصیف می‌کند، اما ممکن است با برخی برنامه‌ها سازگاری داشته باشد.

با فرض اینکه PowerToys را نصب کرده‌اید، اینجا می‌توانید میانبرهای صفحه کلید برای این ویژگی‌ها را ببینید:

Thumbnail: Windows key + Ctrl + Shift + T

Reparent: Windows key + Ctrl + Shift + R

قبل از وارد کردن میانبر، باید مطمئن شوید که پنجره‌ای که می‌خواهید برش دهید انتخاب شده است. نمی‌توانید هر پنجره‌ قدیمی دلخواهی را در صفحه‌ نمایش خود بگیرید.

شان هالیستر از این ویژگی استفاده کرد و یک برش تصویر کوچک از دانلودهای استیم خود و یک برش دیگر از چراغ‌های دفترکارش از Home Assistant ایجاد کرد، تا بتواند با تنها یک پنجره کوچک از آن کنترل‌ها نگه دارد. او متوجه شد که ایجاد یک مرورگر وب کوچک با حالت Reparent خوب است، اما تنها امکاناتی را برای اسکرول عمودی فراهم می‌کند.

شان ذکر کرد که هنگامی که از پنجره برش داده شده خارج می‌شوید، پنجره قبلی و کامل دوباره ظاهر می‌شود.

مایکروسافت چند مشکل شناخته شده را فهرست کرده است:

برش دادن پنجره‌های بزرگنمایی شده یا تمام صفحه در حالت “Reparent” ممکن است کار نکند. توصیه می‌شود به جای آن، پنجره را برای پرکردن گوشه‌های صفحه تغییر اندازه دهید.

برخی از برنامه‌های UWP به خوبی به برش داده شدن در حالت “Reparent” پاسخ نمی‌دهند. ماشین حساب ویندوز یک مثال قابل ذکر در این مورد است.

برنامه‌هایی که از پنجره‌های فرعی یا تب‌ها استفاده می‌کنند نیز ممکن است به برش داده شدن در حالت “Reparent” بد پاسخ دهند. نوتپد و OneNote مثال‌های قابل ذکر از برنامه‌هایی هستند که به نحو نامطلوبی واکنش نشان می‌دهند.

Crop and Lock به نسخه 0.73.0 از PowerToys اضافه شد که به تازگی، طبق مشاهده‌های GitHub، دو روز پیش برای هر دو معماری X64 و Arm64 منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.