معرفی 5 برنامه آموزش موسیقی موبایلی

گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها در دنیای امروز، باعث عرضه برنامه های آموزشی بیشتر در همه رشته ها از جمله موسیقی شده است. 

به گزارش تکناک، برنامه های آموزشی موسیقی موبایلی برای افرادی که به تازگی به دنیای موسیقی وارد شده‌اند یا حتی برای موسیقیدانان حرفه‌ای بسیار مناسب هستند. این برنامه‌ها به کاربران امکان می‌دهند تا در محیطی سرگرم‌کننده و جذاب مهارت‌های موسیقی خود را ارتقاء دهند. برخی از این برنامه‌ها شامل آموزش سازهای مختلف مانند گیتار، پیانو، ویولون، بیس و خوانندگی هستند، در حالی که برخی دیگر بر روی تئوری موسیقی، ریتم ومهارت شنیداری تمرکز دارند.

این گزارش به بررسی و معرفی برنامه های آموزشی موسیقی موبایلی می‌پردازد که علاقه‌مندان به موسیقی می‌توانند با استفاده از آن‌ها، مهارت‌های خود را در این زمینه بهبود بخشند.

Music Tutor

 یک برنامه آموزشی موسیقی است که به کاربران کمک می‌کند تا نت‌ها و تئوری موسیقی را یاد بگیرند. این برنامه اغلب شامل تمرین‌ها و آزمون‌هایی است که به کاربران کمک می‌کند تا مهارت‌های خواندن نت، شناخت نت‌ها و سایر مفاهیم مرتبط با موسیقی را بهبود بخشند.

بسته به نسخه اپلیکیشن Music Tutor، امکاناتی مانند تیونر گیتار، مترونوم، تمرین‌های سرعتی و گوش‌ آموزی نیز ممکن است در دسترس باشد. این برنامه معمولاً برای مبتدیان و حتی کاربران پیشرفته که قصد دارند مهارت‌های موسیقی خود را بهبود بخشند، مناسب است. اپلیکیشن Music Tutor بر روی دستگاه‌های مختلف اندروید و iOS قابل استفاده است.

Rhythm Trainer

یک ابزار آموزشی موسیقی است که به کاربران کمک می‌کند تا مهارت‌های ریتمی خود را تقویت کنند. این برنامه اغلب شامل تمرین‌ها و چالش‌هایی است که برای تقویت توانایی شنیدن، تشخیص و اجرای الگوهای ریتمیک در موسیقی طراحی شده‌اند.

کاربران می‌توانند با استفاده از Rhythm Trainer، الگوهای ریتمی مختلف را گوش دهند و سپس سعی کنند آن‌ها را با استفاده از ضربات دست یا نواختن ساز شبیه‌سازی کنند. برنامه همچنین می‌تواند به کاربران بازخورد بدهد تا آن‌ها بفهمند که چقدر درست اجرا کرده‌اند و چگونه می‌توانند کار خود را بهتر کنند.

برنامه Rhythm Trainer برای موسیقیدانان مبتدی و حرفه‌ای مناسب است که به دنبال تقویت مهارت‌های ریتمی خود هستند. این برنامه روی دستگاه‌های مختلفی مانند اندروید و iOS قابل استفاده است.

 EarMaster

 یک برنامه آموزشی موسیقی است که به کاربران کمک می‌کند تا مهارت‌های شنیداری و گوش‌آموزی خود را تقویت کنند. این برنامه شامل تمرین‌ها و چالش‌هایی است که به کاربران کمک می‌کند تا توانایی‌های تشخیص ارتفاع صدا، انتروال‌ها، آکوردها، مقیاس‌ها، ریتم و سایر موارد مرتبط با موسیقی را بهبود بخشند.

EarMaster اغلب از سطوح مختلف دشواری از مبتدی تا حرفه‌ای، برای تمرین‌های گوش‌آموزی پشتیبانی می‌کند. به طوری که کاربران می‌توانند بسته به سطح مهارت خود از این برنامه بهره‌ برداری کنند. برنامه همچنین می‌تواند به کاربران بازخورد بدهد، تا آن‌ها بفهمند چه میزان پیشرفت کرده‌اند.

برنامه EarMaster برای آهنگسازان، موسیقیدانان و دانشجویان موسیقی که می‌خواهند توانایی‌های شنیداری خود را تقویت کنند مناسب است. این برنامه روی دستگاه‌های مختلفی مانند کامپیوتر‌های شخصی، مکینتاش و تبلت‌ها و همچنین دستگاه‌های اندروید و iOS قابل استفاده است.

Pro Metronome

 یک برنامه مترونوم پیشرفته و حرفه‌ای است که برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی شده است. این برنامه به موسیقی‌دانان و دانشجویان موسیقی کمک می‌کند تا ریتم و ضرب‌ آهنگ مورد نظر خود را حفظ کنند و برای تمرین و اجرای قطعات موسیقی از آن استفاده کنند.

Pro Metronome از ویژگی‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند، از جمله:

  • تنظیم ضرب‌آهنگ: کاربران می‌توانند ضرب‌آهنگ مورد نظر خود را از طریق انتخاب BPM (ضرب در دقیقه) تنظیم کنند.
  • تنظیم میزان: کاربران می‌توانند تعداد ضرب‌هایی که در هر میزان اتفاق می‌افتد را تنظیم کنند.
  • صداها و بیت‌های مختلف: Pro Metronome از صداها و بیت‌های متنوعی پشتیبانی می‌کند تا کاربران بتوانند آن‌ها را بر اساس سلیقه و نیاز خود انتخاب کنند.
  • تمرین‌های پیشرفته: برخی نسخه‌های Pro Metronome از تمرین‌های پیشرفته مانند افزایش تدریجی ضرب‌آهنگ یا تمرین‌های تقسیم بندی ریتمیک پشتیبانی می‌کنند.
  • حالت سکون: این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا به جای صدای ضرب‌آهنگ، از چراغ‌های نمایشگر برای رهبری ریتم استفاده کنند.
  • برنامه Pro Metronome بر روی دستگاه‌های اندروید و iOS قابل استفاده است و برای موسیقی‌دانان و دانشجویان موسیقی در همه سطوح مهارتی مناسب است.

Simply Piano

 یک برنامه آموزش پیانو است که برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید و iOS طراحی شده است. این برنامه از طریق درس‌های مرحله‌به‌مرحله، تمرین‌های تعاملی و تکنیک‌های مختلف آموزشی به کاربران کمک می‌کند تا نت‌های پیانو، تئوری موسیقی و قطعات موسیقی مختلف را یاد بگیرند.

Simply Piano به عنوان یک برنامه آموزشی موسیقی به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از میکروفون گوشی هوشمند یا تبلت خود، پیانو یا کیبورد موسیقی را نواخته و در عین حال بازخورد در مورد نواختن خود دریافت کنید. این برنامه به صورت هوشمند  و با دقت نواختن شما را شنیده و به شما کمک می‌کند تا ایرادات خود را پیدا و رفع کنید.

برنامه Simply Piano مناسب کاربران مبتدی تا پیشرفته است و دارای کتابخانه‌ای از قطعات موسیقی متنوع  شامل ژانرهای مختلف موسیقی، از کلاسیک تا موسیقی مدرن و محبوب است. شما با پیشرفت در برنامه، می‌توانید به سطح‌های بالاتر برسید و قطعات پیچیده‌تر و چالش‌برانگیزتری را اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.