پشتیبانی از بلوتوث کم مصرف در ویندوز 11

ویندوز 11 در آینده ای نزدیک، پشتیبانی از تنظیمات صوتی بلوتوث کم مصرف و زیرنویس‌ های زنده از ۱۰ زبان و گویش دیگر را اضافه می کند.

به گزارش تکناک، ویندوز 11 اکنون از بلوتوث کم مصرف (LE )پشتیبانی می‌کند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که به صورت بی‌سیم به دستگاه‌ها متصل شوند و در عین حال کمترین مقدار باتری را مصرف کنند. مایکروسافت در روز سه‌شنبه در همایش Build اعلام کرد که این ویژگی را در همکاری با سامسونگ و اینتل راه‌اندازی کرده است.

بلوتوث LE که تیم سازنده بلوتوث آن را در سال گذشته معرفی کرده بود، از کدک صوتی LC3 استفاده می‌کند که پشتیبانی از چند جریان (multi-stream) یا توانایی انتقال صدا به چند دستگاه به طور همزمان را معرفی می‌کند. همچنین، این ویژگی برای استفاده با سمعک، بهبود‌های قابل توجهی را فراهم کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در روز، انرژی کمتری مصرف کنند.

ویژگی زیرنویس زنده در ویندوز 11 اکنون از زبان ژاپنی پشتیبانی می کند.

علاوه بر بلوتوث LE، مایکروسافت اعلام کرده است که به همراه بروزرسانی آینده ویندوز 11، پشتیبانی از ۱۰ زبان دیگر در زیرنویس‌های زنده را فراهم خواهد کرد. این ویژگی باعث تبدیل خودکار صدا به متن در عمل می‌شود. این زبان‌ها شامل چینی، دانمارکی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، اسپانیایی و گویش‌های اضافی انگلیسی می‌شود.

پنل ابزارها (widgets) در ویندوز 11 نیز ارتقای کوچکی خواهد داشت. نمای پیش‌فرض آن حالا طراحی بزرگتری دارد که شامل یک مکان اختصاصی برای برنامه‌های پین شده و فید شخصی‌سازی شده‌ای است که ویندوز ایجاد می‌کند.

یک بروزرسانی کوچک دیگر، شامل تنظیمات حریم خصوصی جدید برای ویژگی حسگر حضور است و این تنظیمات، هنگامی که از دستگاه خود دور می‌شوید باعث قفل شدن خودکار صفحه نمایش شما می‌شود و هنگام نزدیک شدن به دستگاه، آن را باز می‌کند.

شما می‌توانید با تنظیمات جدید، تصمیم بگیرید که کدام برنامه‌ها به اطلاعات حسگر حضور دسترسی داشته باشند و به راحتی ویژگی‌های خاص حسگر حضور را فعال یا غیرفعال کنید.
در نهایت، یک آیکون VPN جدید نیز وجود دارد که در صفحه‌ وظایف شما، به صورت یک سپر هنگامی که به شبکه خصوصی مجازی متصل هستید، روی اتصال اینترنتی شما ظاهر می‌شود. این به شما امکان می دهد به راحتی بررسی کنید که آیا به VPN متصل هستید یا خیر .این ویژگی فردا در دسترس همه کاربران قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.