چگونه بفهمیم در iMessage بلاک شده ایم؟

قابلیت بلاک شماره تلفن‌ها در iMessage، مقابله با موقعیت های ناراحت کننده را بدون درگیری آسان می کند. این روند معمولا آسان و غیر قابل تشخیص است. اما از بررسی برخی موارد می‌توان از بلاک شدن خود آگاه شد.

به گزارش تکناک، حباب‌های چت، رسید دریافت و تماس‌های تلفنی برخی از موارد نشان‌دهنده قطع ارتباط مخاطبی با شما در ( instant messaging service by Apple ) iMessage است. با این حال، این موارد، در صورت استفاده مخاطب از تلفن های اندرویدی به کار نمی‌آید.

iMessage یک برنامه متمرکز بر حریم خصوصی است، بنابراین، هنگامی که شخصی شما را در iMessage بلاک می کند، هیچ اطلاعیه ای دریافت نخواهید کرد. اما برخی از نشانه ها می تواند به شما در اطمینان از این مساله کمک کند.

بررسی رنگ حباب چت

به طور معمول، هنگامی که متنی از طریق iMessage برای کاربر آیفون دیگری ارسال می‌شود، حباب چت رنگ آبی به خود می‌گیرد. در صورت فعال‌سازی Read Receipts در منوی تنظیمات iMessage، وضعیت دریافت پیام در زیر حباب نیز ظاهر می‌شود.

یک حباب چت سبز نشان‌دهنده ارسال یک متن معمولی از طریق استانداردهای SMS یا MMS است. این رنگ هنگام برقراری ارتباط با کاربران غیر اپل یا پس از فعال کردن پیام متنی در دستگاه نمایش داده می‌شود.

یک حباب سبز همچنین می تواند نشان دهنده بلاک شما توسط مخاطب، به خصوص در صورتی که حباب ها همیشه آبی بوده‌اند، باشد. هنگام بلاک شدن، در صورت ارسال متن خود در آی‌مسیج، گیرنده هرگز آن را دریافت نمی کند.

پیام‌های قدیمی آبی باقی می‌مانند، اما پیام‌های ارسالی پس از بلاک سبز می‌شوند. با این حال، رنگ های حباب سرنخ های دقیقی نیستند. آنها می توانند به معنی خاموش بودن تلفن گیرنده، عدم دسترسی به اینترنت یا مهاجرت از iOS به اندروید باشند.

بررسی Read Receipts

بخشی از جذابیت iMessage، به دلیل وجود رسید دریافت پیام (Read Receipts) است. این رسید زمان رسیدن پیام‌های شما به مخاطب را نشان می‌دهد. البته امکان غیرفعال کردن این ویژگی نیز وجود دارد. هنگامی که پیام شما به مقصد برسد، رسید تحویل آن در زیر پیام ظاهر می شود. و عنوان Read ظاهر شده نشان‌دهنده خواندن پیام توسط گیرنده است.

در صورت بلاک شدن یا ارسال پیام از طریق پیامک، این رسید قابل مشاهده نخواهد بود. همچنین، اگر گیرنده این ویژگی را غیرفعال کرده باشد، امکان مشاهده رسید وجود نخواهد داشت.

قبل از هر گونه برداشت شخصی، از اتصال اینترنت خود و ارسال پیام های به سایر کاربران از طریق iMessage مطمئن شوید. در صورت مشاهده رسید کاربران و عدم مشاهده آنها در پیام‌های شخص خاصی، می توانید برای حصول اطمینان روش های دیگری را امتحان کنید.

بررسی نماد ماه در iMessage

در iOS، حالت‌های Do Not Disturb (DnD) و Focus به کاربران اجازه غیرفعال‌کردن اعلان‌های برنامه‌ها، مخاطبین و حذف برخی از آنها را می‌دهد. در صورت ارسال پیام در iMessage و عدم پاسخ وی، ممکن است اعلان‌های او غیرفعال باشد. از iOS 15 و نسخه های بالاتر، در صورت فعال بودن حالت Focus تلفن گیرنده به طور خودکار به شما فعال بودن این حالت را هنگام ارسال پیام اطلاع می دهد و یک اعلان با عنوان [Contact] has notifications silenced با نماد ماه کوچک در کنار آن ظاهر می‌شود.

و اگر عضوی از لیست دوستان و خانواده گیرنده باشید، می توانید از حالت Focus عبور کرده و پیام خود را ارسال کنید. اگر نشانه‌ای مبنی بر بی‌صدا شدن اعلان‌ها نمی‌بینید، ممکن است پیام‌های شما مسدود شده باشند.

تماس با شماره‌ مورد نظر

اگر شخصی شما را بلاک کرده باشد، احتمالاً باید از او فاصله بگیرید. اگر از دریافت پیام توسط گیرنده طبق روش‌های مذکور هنوز مطمئن نیستید، می توانید با آنها تماس بگیرید. به طور معمول، نمی توان با کسی که شما را در iMessage بلاک کرده است تماس گرفت. اگر بلاک شده باشید، هنگام تماس، قبل از انتقال آن به صندوق پست صوتی، یک زنگ خواهید شنید. گاهی اوقات، صدای زنگ را نیز نمی شنوید، یا در دسترس نبودن مخاطب توسط اپراتور اعلام می‌شود.

اگر خط به طور معمول زنگ خورد و نیاز فوری به صحبت با آن شخص داشتید، می‌توانید بیش از یک بار تماس بگیرید. از iOS 15، اپل قابلیت عبور تماس های دریافتی تکراری حتی در صورت فعال بودن حالت DnD یا Focus را اضافه کرده است.

تماس از شماره دیگر

اگر نگران سلامتی یا امکان دریافت پیام گیرنده هستید، برای بررسی آن تماس بگیرید. اگر تماس از شماره دیگری جواب نداد، دلایل مختلفی وجود دارد و ممکن است مخاطب مشغول یا در یک منطقه با پوشش ضعیف آنتن باشد.

رعایت حد و حدود خود

شاید شما تمایل به صرف نظر از برقراری ارتباط با برخی افراد نداشته باشید، اما دادن فضا به افراد برای پردازش احساساتشان بهتر است. اگر صرف نظر از رابطه خود با گیرنده سخت است، یا نیاز به صحبت با وی دارید، آخرین راه، ارسال یک پیام مودبانه در برنامه های رسانه های اجتماعی است. بلاک شماره تلفن در برنامه های دیگر اعمال نمی‌شود، بنابراین ارتباط شما به طور کامل قطع نمی‌شود. با این حال، مخاطب می تواند شما را در آنجا نیز بلاک کند.

اگر از این روش استفاده کردید و موفق به برقراری ارتباط نشدید، بهتر است دیگر سعی نکنید و از دیگران کمک بگیرید. این مساله در تمرکز بر شناسایی و ترک عادت های بد و جلوگیری از تبدیل شما به یک مزاحم اینترنتی کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.